REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google Nexus 7 z 3G? Takie rzeczy tylko w X-komie

21.09.2012
20:33
Google Nexus 7 z 3G już do kupienia. Kosztuje 1259 zł.
REKLAMA
REKLAMA

Google Nexus 7 to świetny tablet, chyba każdy musi to przyznać. Tak naprawdę ma tylko dwie poważne wady. Pierwsza to brak slotu na karty microSD, a druga to brak wersji tabletu wyposażonego w modem 3G. Okazuje się jednak, że w niektórych sklepach można kupić wersję 3G tego urządzenia. Jak to możliwe? Zobaczcie sami.

Tak jak wielu z Was, tak samo i ja szukam swojego urządzenia mobilnego. Brak mi jednak w tym wyborze jakiejkolwiek konsekwencji. Zauroczył mnie iPad 3, jednak cały czas czekam na tablety z Windows 8. Czemu? Bo lubię mieć działający ekosystem. Jednak po chwili przypominam sobie, że oprócz peceta mam Xboksa i Lumię, które o żadnej poważnej współpracy z Windowsem póki co nic nie wiedzą. To może opcja budżetowa, czyli Nexus 7? Tak! A może nie, przecież Windows 8 już niedługo. Z drugiej strony Apple iPad jest bardzo ładny. Krótko mówiąc, sytuacja jest bez wyjścia. Mimo że zdaję sobie sprawę, iż jest to typowy problem pierwszego świata, dla mnie sytuacja ta przypomina co najmniej znany każdemu dramat Sofoklesa – „Antygonę”. 

Jednym z powodów wahania się jest brak modemu 3G w Nexusie. Co prawda branżowe ptaszki ćwierkały kilka słów o spodziewanej premierze wersji 3G tabletu Google, jednak póki co nie chciałem dać im wiary. Okazało się jednak, że Google został wyprzedzony przez polski sklep X-Kom, który w swojej ofercie umieścił Nexusa 7 w wersji 3G. Jak to możliwe? Po prostu sklep sprzedaje zestaw składający się z Nexusa i modemu MiFi Huawei E5832-S za cenę 1259 zł. Rozwiazanie jest proste, wręcz oczywiste, ale jakoś żadnemu sklepowi do tej pory nie przyszło do głowy.

Zanim zakrzykniecie „KOSIJSKI, CO TO ZA TYTUŁ” i „XKOM NAS OSZUKAŁ, NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA, PRECZ Z KOMUNĄ”, weźcie pod uwagę, że taka oferta nie jest skierowana do osób takich jak my. Tak samo jak nie każdy interesuje się samochodami czy biologią, tak większość użytkowników komputerów nie wie, jak działają ich maszyny. Osoby takie oczekują tylko, że ich sprzęt będzie działał poprawnie, niczego więcej. Skoro z ich tabletu nic nie wystaje (modem USB), ich telefon się przy tym nie rozładowuje (tethering), a cena jest mniejsza niż w przypadku dopłaty do typowej wersji 3G (w przypadku iPada wynosi ona 500 zł), pozostaje im tylko się cieszyć. Sądzę, że takie rozwiązanie jest lepsze niż kupowanie kilku urządzeń w wersjach z modemem. Nosimy przy sobie jedno urządzenie, które może dostarczyć internet do naszego smartfona, tabletu, iPoda Touch, czytnika książek czy laptopa, zamiast za każdym razem dopłacać do wersji 3G. Pewnym minusem jest konieczność ładowania samego modemu MiFi, ale wszystko ma swoje wady. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że jest to modem obsługujący karty Aero2, co oznacza, że po kupieniu urządzenia nie będziemy musieli martwić się już o żadne dodatkowe koszty korzystania z internetu.

Tak jak mówiłem, to zwykła ciekawostka, a nie gorący news. Jeśli ktoś z Waszych znajomych szuka dobrego, firmowego tabletu z  3G, może warto polecić mu Nexusa z tym właśnie routerem? Moim zdaniem to najlepsza tego typu oferta dostępna na rynku i może przyjąć się na rynku. A wtedy inne sklepy też wprowadzą ją do swoich katalogów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA