REKLAMA

Masz iPhone'a? Ten sprytny trik ułatwi życie twoim współlokatorom i sąsiadom

Pomysłowy internauta podzielił się z zabójczo genialnym trikiem na wykorzystanie Skrótów na iPhonie. Dzięki niemu sąsiad za pomocą SMS-a może przerywać recital pod prysznicem, gdy ten stanie się zbyt głośny.

10.07.2024 04.21
Masz iPhone’a? Ten sprytny trik ułatwi życie twoim współlokatorom i sąsiadom
REKLAMA

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie włączył muzyki na tyle głośno, by zdenerwować swoich domowników, współlokatorów lub sąsiadów. Wszyscy ci, którzy właśnie nie rzucili kamieniem, powinni teraz wyciągnąć z kieszeni swojego iPhone'a i otworzyć aplikację Skróty. Bowiem jeden z internautów pokazał, mówiąc skromnie, genialny trik na uniknięcie konfliktu z otoczeniem podczas recitalu pod prysznicem.

REKLAMA

Aplikacja Skróty na iPhonie potrafi ułatwić życie nie tylko właścicielowi telefonu. Internauta pokazał jak

Użytkownik serwisu Reddit, r/hybridhighway, podzielił się na subredditcie r/shortcuts - subforum serwisu poświęconego aplikacji Skróty w systemach operacyjnych Apple'a - swoim sposobem na wykorzystanie Skrótów.

Swoją automatyzację nazwał on niezwykle trafnie: "Dałem swojemu sąsiadowi możliwość wyciszania mojej muzyki".

Uwielbiam słuchać głośno muzyki i zazwyczaj nie ma to wpływu na moich sąsiadów, a dźwięk nie rozchodzi się poza moje mieszkanie. Ale kiedy słucham muzyki w łazience, niestety może ona przedostać się do sypialni sąsiadów, co może być nieprzyjemne. Na wypadek, gdybym brał prysznic w czasie, gdy sąsiad potrzebuje ciszy w swojej sypialni, zrobiłem ten skrót.

Skrót (a właściwie Automatyzacja) jest równie prosty, co genialny. Jak pokazuje r/hybridhighway, Skrót włącza się za każdym razem, gdy telefon odbiera wiadomość zawierającą frazę "Volume down" ("zmniejsz głośność", "ścisz"). Wtedy urządzenie zmniejsza głośność do 70 proc.

r/hybridhighway przyznaje, że dotychczas sąsiad nie wykorzystał danej mu możliwości, jednakże internauta cieszy się z samego faktu, że coś takiego jest możliwe i nie musi się już martwić, czy przypadkiem nie sprawia problemu sąsiadowi za ścianą.

Skrótów jest tysiące, ogranicza cię jedynie wyobraźnia

W komentarzach pod postem pomysłowego internauty oprócz pochwał i narzekań "chciałbym mieć cię za swojego sąsiada, bo moich nie da się wyciszyć", część użytkowników podzieliła się własnymi, podobnymi pomysłami na Skróty. r/trentmcgrents opisał, że posiada skrót na iPhonie żony, który wyłącza ekran jej telefonu po otrzymaniu SMS-a o bardzo specyficznej treści. Ten Skrót ma na celu zatrzymanie odtwarzania muzyki lub wideo, gdy jego partnerka zaśnie.

Z kolei r/BravoDotCom opisał, że posiada Skrót, który mierzy głośność otoczenia. Po przekroczeniu pewnego progu głośności, iPhone automatycznie wysyła wiadomość do sąsiada o treści "Volume down".

To jednak kropla w morzu możliwości Skrótów. Kilka lat temu inny użytkownik serwisu podzielił się Skrótem pozwalającym mu na codzienne wysyłanie żonie czułych słówek. Jeszcze inny pokazał, że Skróty mogą mieć zabawne zastosowanie, wysyłając użytkownikowi powiadomienie po osiągnięciu skarjnie niskiego poziomu baterii. Z kolei mój redakcyjny kolega, Piotr Barycki, podzielił się patentem na użycie Skrótu do automatycznego obniżenia głośności telefonu do 10 proc. po otwarciu Instagrama - tak by jego uszy uniknęły szoku przy przewijaniu rolek o różnym poziomie głośności.

REKLAMA

Masz iPhone'a? Z tych artykułów nauczysz się więcej przydatnych trików:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA