ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Jest nowy rekord efektywności paneli słonecznych. Wkrótce na naszych dachach

Fotowoltaika cały czas jest rozwijającą się technologią. Udowadnia to kolejny rekord wydajności paneli słonecznych firmy Oxford PV.

23.06.2024 06.10
Jest nowy rekord efektywności paneli słonecznych. Wkrótce na naszych dachach
REKLAMA

Firma Oxford PV ustanowiła nowy światowy rekord w dziedzinie efektywności modułów słonecznych przeznaczonych do zastosowań domowych. Ich najnowszy produkt, 60-ogniwowy moduł o standardowych wymiarach, osiągnął niesamowitą wydajność 26,9 proc.

REKLAMA

Jest to znaczący krok naprzód w porównaniu z obecnymi modułami krzemowymi, których wydajność oscyluje wokół 25 proc.

Technologia perowskitowo-krzemowa stosowana w modułach Oxford PV jest kluczem do ich imponującej efektywności. Połączenie perowskitów, czyli nowatorskich materiałów absorbujących światło, z krzemem, sprawdzonym i trwałym surowcem, pozwala na uzyskanie większej ilości energii słonecznej.

Więcej o fotowoltaice przeczytasz na Spider's Web:

To jeszcze nie koniec rekordów

Przełomowy moduł z podwójną szybą (panele fotowoltaiczne glass glass), o wyznaczonej powierzchni nieco ponad 1,6 m2, waży niecałe 25 kg i ma idealny rozmiar do zastosowań w domach. Wydajność została niezależnie zmierzona i certyfikowana przez Fraunhofer CalLab.

Ponad 20 proc. większej mocy przy tej samej powierzchni nie tylko zmniejsza koszty instalacji, ale przyspiesza także proces dekarbonizacji i może w znaczący sposób przyczynić się do globalnej transformacji energetycznej. Teraz podejmujemy kolejne kroki, aby wprowadzić tę wysokowydajną technologię słoneczną do komercyjnego zastosowania, aby wesprzeć naszą wizję całkowicie elektrycznej przyszłości

- podała firma w komunikacie. 

Firma podkreśla jednak, że nie poprzestanie na aktualnym rekordzie i celuje w wydajność, która dzisiaj wydaje się niemożliwa do osiągnięcia.

Mamy jasny plan działania, dzięki któremu nasza technologia osiągnie sprawność powyżej 30 proc.

- zapowiada David Ward, CEO Oxford PV.

Oxford PV produkuje własne tandemowe ogniwa słoneczne w swoim zakładzie produkcyjnym w Brandenburgii nad Hawelą w Niemczech. 

Fotowoltaika cały czas w grze

Co kolejny rekord oznacza dla użytkowników? Mniejsze panele słoneczne mogą generować taką samą ilość energii, co dotychczasowe, większe modele. Oznacza to oszczędność miejsca na dachu, redukcję kosztów instalacji i estetycznie bardziej spójny wygląd domu oraz większą wydajność z dostępnej powierzchni.

REKLAMA

Rekordowa wydajność to nie wszystko. Moduły Oxford PV wyróżniają się również wysoką odpornością na degradację, co przekłada się na dłuższą żywotność i większą produkcję energii w ciągu całego okresu użytkowania.

Innowacja Oxford PV to kolejny ważny krok w rozwoju fotowoltaiki. Nowe moduły otwierają drogę do bardziej wydajnych, estetycznych i przyjaznych dla środowiska systemów solarnych, co może przyspieszyć masową adopcję energii słonecznej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA