REKLAMA

Hulajnogi Xiaomi Electric Scooter 4 Pro i Lite 2. generacji już w Polsce. Mają lepszy zasięg niż ich popularne poprzedniczki

Xiaomi po cichu, bez większego informowania wprowadziło do Polskie najnowsze hulajnogi. Chodzi o dwa modele, które można kupić w naprawdę sensownych pieniądzach.

15.05.2024 18.28
Hulajnogi Xiaomi Electric Scooter 4 Pro i Lite 2. generacji już w Polsce. Mają lepszy zasięg niż ich popularne poprzedniczki
REKLAMA

Sezon na hulajnogi ruszył już jakiś czas temu. Za oknem wysokie temperatury, ładna pogoda i długie dni, więc zwolennicy tego typu środków transportu nie mają powodów do narzekania. Odświeżone hulajnogi Xiaomi Scooter 4 z 2024 roku cechują się przede wszystkim wyższym zasięgiem. Będzie można wybierać się na dłuższe trasy lub jak kto woli, rzadziej sięgać po ładowarkę. Dwa modele, to możliwości są duże.

REKLAMA

Xiaomi Electric Scooter 4 Lite 2. gen już w Polsce. Jest tanio, ale i zasięgowo

Wyróżnikiem tanich hulajnóg jest w wielu przypadku mały zasięg. Często zbyt mały, więc maksymalna liczba kilometrów, którą urządzenie może przejechać, może wpłynąć na to, czy nie zdecydujemy się na lepszy model. Nowy Xiaomi Electric Scooter 4 Lite 2. generacji został pod tym aspektem ulepszony (oczywiście, względem poprzednika) i urządzenie może przejechać nawet 25 km. Czy to dużo? Patrząc na zasięg "jedynki", czyli maks. 20 km, widać spory progres. Całość ładuje się do pełna 8 godzin.

Nowy model zyskał też kilka innych zmian – moc znamionowa silnika pozostaje na poziomie 300 W, z kolei moc maksymalna została zredukowana z 600 do 390 W. Czy będzie to odczuwalne w codziennej jeździe? Patrząc na to, że Xiaomi Electric Scooter 4 Lite 2. generacji jest typowo miejską propozycją, to raczej nie. Nie myślcie, żeby taki sprzęt wykorzystywać np. w terenie, bo się po prostu nie sprawdzi.

POV kupiłeś nową hulajnogę elektryczną Xiaomi i musisz pochwalić się mamie, babci i koledze

Nawet gdy postanowisz użyć hulajnogi w terenie i np. ze względu na duże błoto ugrzęźniesz, to raczej nie powinniście mieć problemu z "uratowaniem" sprzętu. Waży tylko 16,2 kg, więc jeśli nie ćwiczycie tylko nadgarstków przed komputerem, to powinniście dać radę. Nowy model jest trochę cięższy od poprzednika (który ważył 15,6 kg), ale to najpewniej kwestia nieco większej baterii.

Nowa hulajnoga Xiaomi w Polsce
x-kom
Xiaomi Electric Scooter 4 Lite 2. gen
x-kom

Oczywiście hulajnoga zapewnia maksymalną prędkość 20 km/h, podwójny system hamulców na tyle i przodzie, wytrzymuje maksymalne obciążenie 100 kg, ma 10-calowe opony no i jest odporna na zachlapania, co potwierdza standard IPX4 (same baterie oferują już standard IPX6). Całość wygląda po prostu ładnie i nowocześnie. Cena? Nie za wysoka – 1399 zł.

Jest też długodystansowiec, czyli Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. generacji

Z kolei Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. generacji to już dużo potężniejsza, bardziej wypakowana technologią hulajnoga. Przede wszystkim oferuje maksymalny zasięg na poziomie 60 km, więc ponad 2-krotnie wyższy niż model z dopiskiem "Lite". Względem pierwszej generacji zasięg też ulepszono o dodatkowe 5 km (w pierwszej "Pro" było to 55 km).

W nowym modelu zwiększono jednak moc silnika – znamionowa urosła z 350 W do 400 W, z kolei szczytowa z 700 do 1000 W.  Pojazd dostępny w Polsce rozpędzi się do maksymalnie 20 km/h. Model Pro dzięki lepszemu zestawowi poradzi sobie z maksymalnym obciążeniem 120 kg oraz z terenem o maksymalnym nachyleniu 22 stopni. Wciąż jest to hulajnoga przeznaczona do zadań typowo miejskich.

Opony tak jak w modelu niżej są 10-calową, natomiast całość jest trochę cięższa, bo waży 19 kg. Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. generacji ładuje się do pełna w 9 godzin, więc najczęściej będzie potrzebne uzupełnianie energii przez noc. Sprzęt kupimy obecnie w cenie 2399 zł. Jest co prawda 1000 zł drożej w porównaniu do modelu Lite, ale przynajmniej otrzymujemy dużo większy zasięg.

Nowa hulajnoga Xiaomi w Polsce
x-kom
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. gen
x-kom
REKLAMA

Więcej o hulajnogach elektrycznych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA