REKLAMA

Xiaomi pokazało nowe hulajnogi. Jest jeszcze bardziej pro

Xiaomi pokazało dwie nowe hulajnogi. Zarówno Electric Scooter 4 Pro, jak i 4 Lite zostały mocno odświeżone, dzięki czemu kupujący może liczyć na znacznie lepsze możliwości techniczne.

11.03.2024 16.45
Xiaomi pokazało nowe hulajnogi. Jest jeszcze bardziej pro
REKLAMA

Odświeżone modele mocno nawiązują specyfikacją do dwóch starszych modeli. Na razie urządzenia nie są dostępne w Polsce – dopiero pojawiły się na oficjalnych stronach marki. Poprawiono w nich kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim akumulatory, a co za tym idzie dłuższy czas działania na jednym naładowaniu.

REKLAMA

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro. Zaawansowany model stał się jeszcze bardziej zaawansowany

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. generacji to przede wszystkim mocniejsze silniki. Nowy model powinien jeszcze lepiej radzić sobie ze wzniesieniami, górkami i niekorzystnym terenem. Moc znamionowa silnika została zwiększona z 350 W do 400 W, podobnie jak moc szczytowa z 700 W do 1000 W. Pojazd może rozpędzić się do maksymalnie 25 km/h, chociaż są też wolniejsze tryby.

Zwiększono również pojemność baterii - z 446 Wh do 468 Wh - podobnie jak zasięg - z 55 do 60 km - na jednym ładowaniu. Nie zabrakło też ekranu, na którym odczytamy informacje m.in. dotyczące zasięgu czy prędkości. Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2. generacji oferuje też wsparcie aplikacji Xiaomi Home.

Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności 10-calowych opon, wygląd natomiast nie został mocno zmieniony, chociaż waga sprzętu wzrosła z 17 do 19 kg. Jak na razie nie ma mowy o wycenie Electric Scooter 4 Pro 2. generacji. Poprzedni model na start kosztował 799 euro, więc w przypadku odświeżonego sprzętu możemy oczekiwać podobnej wyceny.

Poprzednia generacja hulajnóg Xiaomi
Media Markt
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 1. gen

Jest jeszcze tańszy model. Również z większym zasięgiem

Xiaomi Electric Scooter 4 Lite 2. generacji ma być bardziej przystępną cenowo opcją, która jednocześnie oferuje mniej zaawansowane funkcje. W nowym modelu moc znamionowa silnika pozostaje na identycznym poziomie jak w poprzedniej generacji, wynosząc 300 W, natomiast maksymalna moc została zmniejszona z 600 W do 390 W. Jednocześnie zastosowano lepszą baterię o pojemności 9600 mAh, co skutkowało zwiększeniem zasięgu o 25 proc., z 20 km do 25 km. Pełne ładowanie trwa ok. 8 godzin.

Nowy model jest nieco cięższy niż poprzednia generacja, ponieważ waga wzrosła z 15,6 do 16,2 kg, jednak nie zmieniono maksymalnego obciążenia – wciąż jest to 100 kg. Podobnie jak bardziej zaawansowany wariant z dopiskiem Pro, Electric Scooter 4 Lite 2. generacji od Xiaomi pojawił się wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Na razie nie ma mowy o wycenie, ale warto wspomnieć, że poprzedni model kosztował na start 449 euro.

Poprzednia generacja hulajnóg Xiaomi
Media Expert
Xiaomi Electric Scooter 4 Lite NE
REKLAMA

Więcej o sprzęcie Xiaomi (także o hulajnogach) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA