REKLAMA

Electric Scooter 4 Pro Max to nowa hulajnoga Xiaomi. Ma coś wspólnego z najlepszym iPhone’em

W sieci pojawiły się informacje o nowej hulajnodze elektrycznej Xiaomi. Model ma jedną cechę wspólną z najlepszym smartfonem Apple iPhone.

04.03.2024 20.07
Electric Scooter 4 Pro Max to nowa hulajnoga Xiaomi. Ma coś wspólnego z najlepszym iPhone’em
REKLAMA

Ni stąd, ni zowąd bez większego szumu chiński gigant technologiczny powiększył swoją rodzinę hulajnóg elektrycznych o nowy model. Chodzi o Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Max, w którym producent zastosował nazwę rodem z iPhone'ów 15 Pro Max. Nazewnictwo nie pozostaje bez znaczenia – mamy do czynienia z najpotężniejszym w portfolio marki modelem.

REKLAMA

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Max. Co oferuje najlepsza hulajnoga?

Stosunkowo niedawno Xiaomi po cichu zaprezentował Electric Scooter 4 Pro Plus, który okazał się bardziej zaawansowanym modelem od dostępnej w Polsce wersji 4 Pro. Urządzenie cechowało się przede wszystkim znacznie większym zasięgiem, szybszym ładowaniem, ale też większą mocą silników od zwykłego wariantu "Pro". Electric Scooter 4 Pro Max od chińskiego giganta ma natomiast wiele cech wspólnych z 4 Pro Plus, choć są i różnice.

Z cech wspólnych mamy zasięg – w obu przypadkach jest to maksymalnie 60 km, podobnie jak moc szczytową - do 960 W.  Nowy model natomiast oferuje wyższą moc znamionową silników – 400 W zamiast 350 W oraz lepsze zawieszenie na przodzie. Nie zrezygnowano z 10-calowych opon, ale taka zmiana ma zapewnić zdecydowanie bardziej płynną jazdę szczególnie na wyboistym terenie.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Max obsługuje trzy tryby prędkości – pieszego o prędkości 5-6 km/h, standardowy 5-20 km/h oraz sportowy do 25 km/h. Nowy model też jest nieco większy i cięższy od wariantu z dopiskiem Pro Plus – waży bowiem 21,3 kg zamiast 19,5 kg. Z cech wspólnych na pewno warto zaznaczyć obecność funkcji superszybkiego ładowania, które pozwala uzupełnić akumulator urządzenia od 0 do 100 proc. w zaledwie 3 godziny. Aby jednak uzyskać taki rezultat, trzeba będzie dokupić dedykowaną szybką ładowarkę – ta w zestawie ładuje sprzęt do pełna w 9 godzin.

Nowej hulajnodze nie brakuje ekranu wskazującego m.in. prędkość i stan baterii, wbudowanych kierunkowskazów na kierownicy, zestawu lamp dostosowujących się do oświetlenia panującego wokół oraz większego, jaśniejszego światła na tyle. Electric Scooter 4 Pro Max cechuje się też ciekawym wyglądem i kolorem, który podchodzi pod odcień złotego i wygląda naprawdę dobrze. Sprzęt oferuje też wsparcie aplikacji Xiaomi Home.

Hulajnoga pojawiła się w zagranicznym Media Markcie

Hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Max pojawiła się  w niemieckim Media Markt w cenie 599,99 euro (ok. 2600 zł) i obecnie nie ma możliwości jej kupna - strona informuje o tym, że produkt niebawem będzie dostępny. Nie wiemy jednak kiedy i czy w ogóle trafi do sprzedaży w Polsce.

REKLAMA

Więcej o hulajnogach elektrycznych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA