Dzięki Surfshark VPN oszczędzisz kasę. Jak zdobyć taniej Spotify Premium i inne usługi?

Lokowanie produktu: Surfshark

Opcja wirtualnej lokalizacji Surfshark VPN pozwoli ci nie tylko na kupowanie różnych towarów i usług w niższej cenie, ale dzięki omijaniu blokad regionalnych, również dostęp do takich, które są u nas całkiem niedostępne.

10.05.2024 13.40
Dzięki Surfshark VPN oszczędzisz kasę. Jak zdobyć taniej Spotify Premium i inne usługi?

Denerwuje cię, że mieszkańcy sąsiedniego kraju mogą wykupić choćby subskrypcję Spotify Premium w kilkukrotnie niższej cenie? Chcesz obejrzeć film w serwisie streamingowym, ale okazuje się, że jest niedostępny w Polsce? Witamy w świecie blokad regionalnych.

Jak walczyć z taką dyskryminacją i skąd się w ogóle wzięło zróżnicowanie cen w zależności od regionu? To dość proste - mieszkańcy bogatszych krajów bez problemów zapłacą kwotę X za dostęp do cyfrowych dóbr, ale dla mieszkańców biedniejszych państw taka kwota może być całkowicie abstrakcyjna. Z punktu widzenia sprzedawcy, lepiej więc obniżyć ceny dla tego regionu i zarobić mniej (oraz dodatkowo zdobyć rynek na przyszłość), niż nie zarobić nic.

Generalnie ma to sens, ale gdy widzimy, że mieszkaniec innego państwa może kupić tę samą grę, czy też dostęp do streamingu w cenie nawet 10-krotnie niższej, to czujemy się jak zwykli frajerzy. Na szczęście z pomocą przychodzą VPN-y takie jak Surfshark.

Jak kupować taniej z Surfshark VPN?

Narzędzia jak Surfshark VPN, to nie tylko oprogramowanie ukrywające nasz ruch w internecie, ale pełen zestaw funkcji gwarantujących bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Wśród zalet oprogramowania Surfshark można wymienić narzędzia do wykrywania wycieków naszych danych, czy nawet blokujące uciążliwe reklamy na YouTube.

Z Surfshark VPN możemy wirtualnie latać po całym świecie

Podstawową funkcją VPN jest jednak ukrywanie naszego ruchu w internecie, jak i możliwość ustawiania wirtualnej lokalizacji. W uproszczeniu, polega to na wykorzystywaniu serwerów VPN na terenie danego kraju - nasz komputer najpierw łączy się z serwerem VPN na terenie np. Argentyny, by dopiero z niego kierować się na konkretne strony.

Jak więc kupować za pomocą VPN taniej, choćby na przykładzie Spotify Premium? Jest to wyjątkowo proste:

  • znajdujemy kraj, w którym interesujący nas towar lub usługa są tańsze niż u nas (wystarczy skorzystać z wyszukiwarki)
  • za pomocą Surfshark VPN łączymy się z serwerem w wybranym kraju (opcja wirtualnej lokalizacji) - a Surfshark posiada je w ponad 100 krajach
  • logujemy się na stronie sprzedawcy z aktywną wirtualną lokalizacją i sprawdzamy jeszcze raz cenę (zwłaszcza, że z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie nam się wyświetlać w lokalnej walucie kraju w którym wirtualnie przebywamy)
  • dokonujemy zakupu

W przypadku Spotify Premium możemy choćby kupić gift card dający nam np. roczny dostęp do usługi i cieszyć się wyjątkowo atrakcyjną ceną. Wirtualnej lokalizacji można też używać, aby uzyskać dostęp do utworów, które normalnie nie są dostępne w Polsce.

Niektórzy sprzedawcy takich usług mogą żądać, by karta płatnicza, którą mamy zamiar zapłacić za dostęp, była wystawiona w tym samym kraju, w którym dokonujemy zakupu. Ten wymóg można jednak łatwo przeskoczyć, wybierając jako sposób płatności Google Pay lub Pay Pal.

Zobacz powiązane artykuły na Spider's Web:

Uwaga - omijanie blokad regionalnych jest zwalczane (mniej lub bardziej skutecznie) przez sprzedawców cyfrowych towarów i usług. Często zabraniają tego licencje użytkowania, chociaż oczywiście z prawnego punktu widzenia, jest to jak najbardziej legalne. Jeśli zostaniemy "przyłapani" na takim procederze, możemy stracić dostęp do kupionego towaru, a nawet dostać bana w serwisie. Pomimo, że takie sytuacje nie zdarzają się często, to czujcie się ostrzeżeni.

Przypominamy o promocji Surfshark VPN, dzięki której nie tylko wykupicie wybrany, dwuletni plan Surfshark ze zniżką sięgającą 85%, ale i otrzymacie 2 miesiące dostępu do usługi za darmo.

Lokowanie produktu: Surfshark
Najnowsze
Zobacz komentarze