REKLAMA

Polacy mają hit na rękach. Oto najważniejsze zapowiedzi gier z majowego State of Play

Majowe State of Play zakończyło się, a nam pozostało poskładać najważniejsze zapowiedzi w jednym miejscu. Ci, którzy czekali na nową grę od Polaków będą zadowoleni. Podobnie jak fani małego, śmiesznego robocika, który pokazywał najważniejsze funkcje PS5.

31.05.2024 06.04
Najważniejsze zapowiedzi ze State of Play 2024 z maja. Sony zapowiedziało multum hitów
REKLAMA

Sony pokazało swoje karty, co było nieuniknione: Microsoft zaskoczył wszystkich, ogłaszając, że następne Call of Duty o podtytule Black Ops 6 trafi za darmo do usługi Game Pass. Chcąc odbić piłeczkę i zgarnąć uwagę z największego ogłoszenia związanego z Xboksem, 30 maja o godzinie 23:00 czasu polskiego pojawiło się nowe State of Play.

REKLAMA

Cykliczne wydarzenie, na którym poznajemy nowe gry, zapowiedzi dot. już wcześniej ogłoszonych - jak i, co stało się nowym przebojem Sony, ogłoszenie portów z PS4/5 na PC. Tym razem hity nie były gorsze. Ale było ich mniej. Oto najważniejsze zapowiedzi, bez zapychaczy. Te poznasz na samym końcu.

Kup konsolę:
Media Markt
PlayStation 5
Media Markt

Silent Hill 2 Remake pozamiatał

Remake drugiej, według wielu kultowej i najlepszej odsłony serii Silent Hill, był bez wątpienia najważniejszym ogłoszeniem z majowego State of Play 2024. Polski zespół Bloober Team z Konami zaprezentował to, na co każdy czekał: nieco rozgrywki, która rozwiązuje problemy z jakością, którymi zaprzątali sobie głowę gracze, gdy zobaczyli ten sam tytuł na poprzednim State of Play.

Zwiastun przedstawia miks rozgrywki i przerywników zarejestrowanych na PS5, co jest standardowym zabiegiem producentów. Poza użytkownikami, którzy zareagowali śmiechem na wygląd jednej z postaci, Angeli, odbiór jest pozytywny.

Poznaliśmy również datę wydania: Silent Hill 2 (Remake) trafi na PS5 i komputery osobiste już 8 października.

Zobacz zapowiedź Silent Hill 2 Remake

Następca Astro’s Playroom to Astro Bot

Sony ogłosiło zupełnie nową grę Astro Bot na PS5, która pojawi się 6 września. To będzie największa jak dotąd przygoda Astro - wszak poprzednia była jedynie darmowym demem dla posiadaczy PS5 - zabierająca graczy w podróż przez 6 galaktyk i ponad 80 poziomów. Pomożesz Astro odnaleźć jego rozproszoną ekipę, eksplorując unikalne planety, od bujnych lasów po śpiewające drzewa.

W grze Astro będzie miał do dyspozycji ponad 15 nowych umiejętności, wykorzystujących w pełni możliwości kontrolera DualSense. Możesz spodziewać się zabawnych i wyjątkowych gadżetów, takich jak Wzmacniacz Buldoga, który pozwala ci rzucić się w powietrze i niszczyć wrogów, oraz Gigantyczną Gąbkę, która pozwala wchłaniać wodę i rosnąć.

Będzie też ponad 70 nowych rodzajów wrogów do pokonania, w tym gigantycznych bossów na końcu każdej galaktyki. W grze pojawią się również ulubione przez fanów postacie z uniwersum PlayStation, co sugeruje, że tym razem odegrają one większą rolę.

Moja opinia: DAJCIE MI TO JUŻ. 

Zero zaskoczenia: God of War Ragnarok trafi na PC

Dobra wiadomość dla posiadaczy PC - firma Sony ogłosiła, że ​​bardzo oczekiwana gra God of War Ragnarök pojawi się 19 września 2024 roku. Ta kontynuacja świetnego God of War z 2018 roku, który również ukazał się na PC, będzie kontynuować epicką sagę Kratosa i Atreusa w nordyckim świecie.

Wersja Ragnarök na PC zapowiada się jako potęga wizualna i wydajnościowa, oferująca funkcje wykorzystujące możliwości mocnych komputerów do gier. Gracze mogą oczekiwać odblokowanej liczby klatek na sekundę, a także możliwości podkręcenia rozdzielczości do 4K. Dodatkowo dostępna jest obsługa ultra panoramicznych monitorów, dzięki czemu można w pełni zanurzyć się w zapierających dech w piersiach krajobrazach Dziewięciu Krain.

Aby zapewnić wszechstronną rozgrywkę, wersja na PC zostanie uruchomiona ze wszystkimi dodatkami wydanymi po premierze na konsolach. Obejmuje to solidny tryb Nowa Gra Plus, pozwalający na ponowne przejście gry z ulepszonym sprzętem i umiejętnościami, a także dodatek God of War Ragnarök: Valhalla, oferujące nowy tryb inspirowany gatunkiem roguelite.

Osoby chętne do wskoczenia do akcji mogą już teraz zamówić grę na Steam i Epic Games Store. Dostępne są edycje Standardowa i Cyfrowa Deluxe, przy czym ta druga zawiera bonusowe przedmioty kosmetyczne i cyfrową ścieżkę dźwiękową.

Przeczytaj więcej o najnowszych grach:

Mamo, mamy Overwatcha w domu? Mamy. Concord to odpowiedź Sony na hit Blizzarda

Sony zaprezentowało Concord, sieciową grę typu strzelanka nastawioną na rywalizację, która trafi na PS5 i PC już 23 sierpnia 2024 r. Gra kładzie nacisk na pracę zespołową i opanowanie różnorodnych postaci w rozgrywce 5 na 5. Każdy "Wolny Strzelec" ma unikalne umiejętności, od rozmieszczania ścian ognia i pułapek wybuchowych, po rzucanie granatami z bronią biologiczną. Ekhm: Overwatch czy Valorant z takimi samymi pomysłami witają i pozdrawiają.

Concord wykracza poza szybką akcję. Po premierze co tydzień pojawiać się będą nowe scenki opowiadające historie postaci i życie Wolnego Strzelca. Ekhm: Overwatch 2 i tak umarł, więc Sony ma szansę. Sama galaktyka Concord tętni potencjałem z obietnicami regularnych i darmowych aktualizacji po premierze, które wprowadzą nowych Wolnych Strzelców, mapy i ekscytujące tryby gry.

Korporacja zapowiedziała również betę, która została zaplanowana na "późniejszą część lata", a zamówienia przedpremierowe rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Reszta zapowiedzi z majowego State of Play 2024

Gdzie mógłbym was pozostawić bez reszty zapowiedzi? Zapraszam, oglądaj do woli co jeszcze Sony pokazało tym razem. Czy któryś z tych tytułów może walczyć z zapowiedzią Microsoftu i "darmowym" Call of Duty? Sam zaraz będziesz mógł ocenić.

  • Remake Untill Dawn
  • Behemoth od Skydance na PSVR 2
  • Path of Exile 2 na PS5
  • Monster Hunter Wilds (PS5, premiera w 2025 r.)
  • Alien: Rogue Incursion na PSVR 2
  • Marvel Rivals
  • Dynasty Warriors: Origins
  • Ballad of Antara
  • Infinity Nikki (uwaga, sporo japońszczyzny)
REKLAMA
  • Where Winds Meet
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA