REKLAMA

Włączam App Store na iPhone, a tam husaria. Świetna akcja Apple i polskich twórców

Polska podbiła App Store na telefonach iPhone oraz tabletach iPad. Uruchamiając sklep z aplikacjami Apple, twórcy z naszego kraju są szczególnie wyeksponowani, a użytkowników wita wąsaty husarz.

23.05.2024 13.30
Włączam App Store na iPhone, a tam husaria. Świetna akcja Apple i polskich twórców
REKLAMA

App Store to najlepiej prowadzona platforma z aplikacjami dla urządzeń mobilnych. Sklep Apple nie tylko wyciska najwięcej dolarów z każdego użytkownika, ale także jest aktywnie moderowany, regularnie serwując użytkownikom nowe zestawienia programów, artykuły na temat ciekawych tematów czy poradniki wszelakie. Ciekawym elementem App Store są także tematyczne wydarzenia, a to najnowsze jest poświęcone Polsce i naszym twórcom gier.

REKLAMA

Włączasz App Store na iPhone, a tam husaria. Tydzień Polskich Gier trwa w najlepsze.

Mamy bardzo ważny okres dla polskich producentów gier. W Krakowie odbył się festiwal Digital Dragons, czyli gigantyczne wydarzenie dla branży oraz producentów gier wideo. To podczas tegorocznej edycji Digital Dragons producenci Baldur’s Gate 3 ogłosili powstanie nowego studia w Warszawie. Developerzy wymieniają się na tej imprezie pomysłami, uczestniczą w panelach, a także nawiązują relacje przekładające się na rozwój kariery.

Apple także postanowiło celebrować z polską branżą gier, organizując Tydzień Polskich Gier w App Store. Przez kilka kolejnych dni aplikacje rodzimych producentów są szczególnie promowane w App Store, a wybrane tytuły mogą liczyć na dedykowane artykuły. Szczególną uwagę Apple wywalczyli sobie Ten Square Games z Wrocławia, Orbital Knight z Warszawy oraz mój ukochany Artifex Mundi z Katowic.

Tydzień Polskich Gier to coś więcej niż tylko tematyczna topka. Rodzimi twórcy przygotowali unikalną zawartość.

Jak wspomniałem we wstępie, App Store to najlepiej prowadzony mobilny sklep z aplikacjami, a Tydzień Polskich Gier jest na to najlepszym przykładem. Nie mamy bowiem do czynienia z prostym zestawieniem gier polskich producentów, okraszonym kilkoma artykułami. Z okazji wydarzenia rodzimi deweloperzy przygotowali unikalną zawartość, dostępną wyłącznie na czas Tygodnia. Każdy, kto ma blade pojęcie o gamedevie, doskonale wie, jak wymagające organizacyjnie jest coś takiego.

Tak oto w grze Castle Crumble polegającej na niszczeniu zamków i warowni obrońcy zyskali husarskie skrzydła, a na ich twarzach wyrosły dorodne, godne pozazdroszczenia wąsy. Zbieranie skrzydeł da graczom dodatkowe nagrody. Z kolei w Hero Legacy nowe zadania zostały powiązane z polskimi legendami i rozgrywają się na nowych obszarach, inspirowanych charakterystycznymi miejscami Polski.

Dzięki współpracy Apple i polskich producentów gier odkryłem nową, ciekawą produkcję.

REKLAMA

Moje zainteresowanie wzbudziło The Wolf (dostępne także na Steam), głównie za sprawą unikalnej tematyki. To produkcja MMO w której gracze z całego świata sterują… wilkami. Zamiast ratować księżniczki i zbierać skóry… echem, wilków, zadania w tej produkcji to polowania na owce i zające, walka o dominację w stadzie oraz rywalizacja z innymi drapieżnikami.

Na animalistyczną przygodę twórcy nałożyli mechaniki znane z MMORPG, jak poziomy doświadczenia, umiejętności specjalne, drzewka rozwoju, questy czy nawet moduł PvP. Ciekawe, że gra o tak banalnej zdawałoby się tematyce, może być tak rozbudowana. Do tego popularna, bo w momencie pisania tego tekstu The Wolf to piąta najpopularniejsza gra w kategorii RPG na App Store. Gratulacje!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA