REKLAMA

YouTube z zupełnie nową funkcją. Łap za myszkę i klawiaturę

Nudzi ci się, ale nie chcesz pobierać gier na telefon? YouTube będzie mieć rozwiązanie dla każdego. Nawet jeśli nie opłacasz subskrypcji Premium, która przy okazji pozbywa się reklam, to dostaniesz w ręce jedne z najlepszych czasoumilaczy z ostatnich lat. Czy jest jakiś haczyk?

29.05.2024 06.25
YouTube będzie miało gry - Playables!
REKLAMA

Czego brakuje każdemu podczas oglądania filmów? Pewnie przerwy w oglądaniu ich, wszak ile można siedzieć i patrzyć się w to, jak ktoś gra w gry, albo tłumaczy zaawansowane zagadnienia. YouTube zapowiadał, że w najbliższym czasie może pokazać coś, co zmieni nieco platformę - gry.

REKLAMA

Gry na YouTube. To fakt

Tak, gry na YouTube, czyli coś, czego nikt się nigdy nie spodziewał. Bo platforma od filmów, która stara się konkurować teraz z TikTokiem, wprowadza coś, czego konkurencja nigdy nie miała. Playables to nowy pomysł platformy Google’a, aby przyciągnąć jeszcze więcej osób do siebie.

Po pierwszych zamkniętych testach, gry wydawały się niczym innym, jak małym dodatkiem dla osób, które opłacają subskrypcję premium, swoistym zabijaczem czasu dla niewielu. Teraz YouTube ma oficjalne ogłoszenie: i będzie w co grać. Jeszcze nie w Polsce, ale nowość wygląda obiecująco, niczym plotki o następnym iPhone’ie.

Ponad 75 gier za darmo. Oto Playables

YouTube testuje nową funkcję o nazwie Playables – kolekcję darmowych gier, w które będziesz mógł grać bezpośrednio w aplikacji YouTube’a na Androidzie i iOS-ie. Funkcja ta jest obecnie udostępniana większej liczbie użytkowników. Playables można znaleźć na głównej stronie YouTube lub w menu Eksploruj.

Do wyboru jest ponad 75 gier, w tym popularne tytuły takie jak Angry Birds Showdown, Cut the Rope i Trivia Crack. Możesz także zapisywać postępy w grze i śledzić swoje najlepsze wyniki wszech czasów.

Playable są dostępne dla każdego: użytkownicy YouTube Premium mają dodatkowy atut w postaci możliwości odtwarzania dźwięku z oglądanego filmu w tle - zamiast dźwięków z gry. Ci, którzy nie korzystają z subskrypcji Premium, słyszą dźwięki… z gry. Warto wspomnieć, że tytuły są posegregowane na kategorie, takie jak Akcja, Sport, Zagadki, Puzzle i wiele innych. Możesz również udostępniać je znajomym.

Do gier na YouTube w Polsce jeszcze chwila. Może w międzyczasie zagrasz w to?

Ta funkcja wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, ale YouTube szuka opinii użytkowników, aby ją ulepszyć. Platforma mówi wprost: jeśli jeszcze nie widzisz Playables, nie martw się, YouTube udostępni je większej liczbie użytkowników w ciągu najbliższych miesięcy. Obecnie, jak podaje serwis 9to5Google, gry dostępne są w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii.

Po co to komu?

REKLAMA

Gry na platformie z filmami. To jakby na Instagramie pojawiła się możliwość wyszukiwania przepisów kuchennych, a Facebook stał się nagle najmilszych miejscem na ziemi bez irytującej moderacji. YouTube stara się zdobyć nieco przewagi nad TikTokiem, który w ciągu kilku lat stał się jego głównym rywalem.

Ogromny plus za to, że Playables nie są za żadnym paywallem. Każdy może się cieszyć najlepszymi tytułami (wszak Cut the Rope to klasyk) za darmo, bez pobierania niczego na nasz telefon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA