REKLAMA

Lidia Sobieska to prawdziwa gwiazda Tekken 8. I mówi po polsku

W najnowszej odsłonie serii Tekken pojawi się Lidia Sobieska - grywalna wojowniczka reprezentująca Polskę. Bitna pani premier otrzymała nowy zwiastun, na którym możemy zobaczyć wypowiadane przez nią kwestie, a także majestatycznego orła.

27.05.2024 18.56
Lidia Sobieska to prawdziwa gwiazda Tekken 8. I mówi po polsku
REKLAMA

Wygląda na to, że Lidia Sobieska - wojowniczka z Polski - zadomowiła się w serii Tekken na dłużej. Bohaterka debiutowała w odsłonie Tekken 7 niedługo po tym, jak jej główny producent odwiedził nasz kraj z okazji finałów IEM Katowice. Teraz Sobieska powraca, jako druga nowa postać najnowszego Tekken 8, jeszcze silniej związana fabularne z uniwersum.

REKLAMA

Lidia Sobieska powraca w Tekken 8. Można usłyszeć jak rozmawia z naszym języku.

„Wojownicza pani premier” - tak o Lidii Sobieskiej pisze wydawca serii Tekken. Sobieska jest nie tylko mistrzynią popularnego w naszym kraju karate, ale także demokratycznie wybraną premier Polski. Jej historia stworzona na potrzeby gry jest równie naiwna co urocza, więc pozwolę sobie przytoczyć jej fragmenty.

Gdy Lidia Sobieska ma 10 lat, jej dziadek zostaje prezydentem Polski. Dziewczyny nie pociąga jednak polityka. Zamiast tego poświęca się trenowaniu popularnego w naszym kraju karate. Jako młoda nastolatka, Lidia doświadcza tragedii, gdy helikopter z jej dziadkiem i ojcem na pokładzie rozbija się. Odłamek wraku godzi ją w twarz, pozostawiając charakterystyczną bliznę.

Jej ojciec nie przeżył wypadku. Jej dziadek miał więcej szczęścia. Wydarzenie wpłynęło na Lidię, która skończyła prawo z wyróżnieniem. Nie przestała jednak trenować karate. W wieku 21 lat kandydowała w wyborach i dostała się do Sejmu. W tym czasie globalna sytuacja na świecie ulega coraz większej destabilizacji, na skutek konfliktu dwóch potężnych militarnych organizacji: Mishima Zaibatsu i G-Corporation.

W wieku 29 lat Lidia Sobieska zostaje premierem Polski, w której nielegalnie stacjonują oddziały Mishima Zaibatsu. Sobieska domaga się ich wycofania, ale lider Heihachi odmawia, zamiast tego zachęcając ją do wzięcia udziału w turnieju. Lidia podejmuje wyzwanie, chcąc wymusić wycofanie obcych wojsk z terenu Rzeczpospolitej poprzez pokonanie ich lidera w pojedynku jeden na jeden.

W Tekken 8 historia Lidii jest kontynuowana, a bohaterka silniej związuje swój los z innymi wojownikami.

Jak można przeczytać na japońskiej witrynie poświęconej Lidii, premier Polski korzysta nie tylko z zasobów swojego państwa, ale nawiązuje współpracę w wojownikiem Yoshimitsu i jego klanem ninja. Lidia i Yoshimitsu wspólnie ratują Eddy’ego Gordo, a następnie zawiązują sojusz przeciwko militarnym organizacjom rządzącym światem.

REKLAMA

Podoba mi się, że na zwiastunie poświęconym Lidii możemy zobaczyć nie tylko styl walki bohaterki (piękna kontra kontry Jina!), ale także wypowiadane po polsku kwestie, a nawet potężny atak specjalny w którym pojawia się - tak tak - polski orzeł oraz czerpowe napisy Ludzie, Pokój, Uczciwość na białym tle. Taki patriotyczny pastisz, że aż piękny.

Wraz z Lidia Sobieską do gry Tekken 8 zostanie dodana nowa arena Seaside Resort oraz tryb fotograficzny. Premier Polski zadebiutuje latem 2024 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA