REKLAMA

Tak ma wyglądać uruchamianie Spotify Lossless. Debiut usługi tuż tuż

Długo oczekiwana wersja Spotify dla miłośników brzmienia w wysokiej jakości podobno zadebiutuje lada dzień. Ślady w bieżącej wersji aplikacji sugerują, że dodatkowa usługa nie będzie wciskana na siłę. Spotify wręcz ostrzeże, jeżeli dopłata będzie bez sensu.

04.05.2024 16.00
Tak ma wyglądać uruchamianie Spotify Lossless. Debiut usługi tuż tuż
REKLAMA

Spotify to jeden z ostatnich dużych dostawców muzyki strumieniowanej, który nadal nie oferuje dźwięku w audiofilskiej jakości. Presja ze strony konkurencji wydaje się jednak działać - w aplikacji pojawia się coraz więcej śladów po prowadzonych nad ulepszeniem usługi pracach. Spotify Lossless - bo tak ma się nazywać to lepiej brzmiące Spotify - ma być jednak płatnym dodatkiem. Konkretniej ma być częścią abonamentu Superpremium, który również będzie oferował kilka innych dodatków. Jego cena to ponoć 20 dol. za miesiąc.

REKLAMA

Typowo firmy oferujące różne płatne usługi starają się klientom sprzedawać jak najdroższą wersję, ponieważ najczęściej z tym związane są wyższe marże dla usługodawcy. Tym niemniej w przypadku Lossless ma być zastosowana inna taktyka. Spotify przeprowadzi test zgodności, czy dane urządzenie w ogóle będzie potrafiło odtworzyć wyższą jakość dźwięku. Ostrzeże też, że streaming w tej jakości to również inne, dodatkowe i potencjalnie wysokie koszty.

Koniecznie sprawdź te teksty:

Spotify Lossless ma być super - ale nie dla każdego

Spotify Lossless

W ramach Spotify Lossless przepływność strumienia muzycznego (i danych offline) ma wzrosnąć do 1411 Kb/s z dotychczasowych 320 Kb/s. Informacje mają być w 24-bitowym formacie z próbkowaniem 44,1 kHz i korzystać z kodeku FLAC, zamiast aktualnie wykorzystywanego Ogg. W związku z tym aplikacja Spotify… ma sprawdzić sprzęt użytkownika pod względem zgodności z tymi formatami i możliwości praktycznego ich wykorzystania. Ostrzeże użytkownika, jeżeli Lossless w jego przypadku jest pozbawiony sensu.

REKLAMA

Co więcej w kodzie aplikacji znaleziono też ostrzeżenie, które będzie serwowane użytkownikom aktywującym Spotify Lossless w sieci taryfowej. Konkretniej, aplikacja będzie ostrzegać o wysokim zużyciu danych (16 MB na minutę), co może w sieciach taryfowych skutkować wysokim rachunkiem za usługi telekomunikacyjne.

Niestety nadal nie mamy informacji nawet o przybliżonej dacie premiery, ale wygląda na to, że jest tuż tuż.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA