REKLAMA

Tych telewizorów będziesz chciał posłuchać. Tylko LG robi takie cuda

Posiadacze telewizorów LG Smart TV dostają trzy miesiące Apple Music za darmo, żeby mogli słuchać muzyki w super jakości z dźwiękiem Dolby Atmos, który nie był jeszcze dostępny na telewizorach.

02.05.2024 17.32
Apple Music Atmos na TV
REKLAMA

LG Electronics ma coś specjalnego dla fanów muzyki na swoich telewizorach. LG Smart TV OLED i QNED są pierwszymi na rynku z możliwością słuchania Apple Music w dźwięku przestrzennym z Dolby Atmos. Z tej okazji LG zapewni użytkownikom swoich odbiorników trzy miesiące Apple Music za darmo. Dotyczy to użytkowników aplikacji Apple Music na telewizorach LG Smart TV (modele od 2018 r, i później) z webOS 4.0 lub nowszym, a także posiadaczy produktów StanbyME, StanbyME Go i MyView Smart Monitor.

REKLAMA

Czytaj też:

Apple Music to godny rywal dla Spotify. Zwłaszcza w wydaniu z Dolby Atmos

Pozbawiony reklam Apple Music to ponad 100 mln utworów i 30 tys. list odtwarzania stworzonych przez profesjonalistów. Są tam też treści na wyłączność, jak Apple Music Live, czyli koncerty z transmisją wideo i VOD, albumy live i wywiady z artystami przed występami. Na telewizorach LG Smart TV można łatwo wejść do Apple Music przez głosowe wydawanie poleceń w LG Content Store, aplikacji lub karcie Muzyka na ekranie głównym.

Co ciekawe, funkcja działa również z telewizorami, które nie są wewnętrznie wyposażone w dekoder Dolby Atmos -ale pod warunkiem, że do odbiornika wówczas podłączony jest jeden z soundbarów LG z ubiegłego lub bieżącego roku. Telewizory LG mogą też współpracować z AirPods i HomePodami, wysyłając na nie bezprzewodowo dźwięk w formacie Atmos. Do tej pory jedynym sposobem, na wykorzystanie kina domowego do słuchania muzyki z Dolby Atmos z Apple Music było kupno sprzętowej przystawki Apple TV.

REKLAMA

Dolby Atmos to zaawansowana technologia dźwięku przestrzennego, która pozwala na stworzenie bogatego i realistycznego środowiska akustycznego. Dzięki niej dźwięk może być odbierany nie tylko z tradycyjnych kierunków, ale również z góry, co tworzy efekt kopulastej przestrzeni dźwiękowej. To sprawia, że użytkownik ma wrażenie, jakby był otoczony dźwiękiem z każdej strony, co znacząco podnosi jakość doświadczenia podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Dolby Atmos jest często wykorzystywana w kinach, ale technologia ta jest również dostępna dla użytkowników domowych. Można ją znaleźć w nowoczesnych telewizorach, soundbarach, a nawet w niektórych modelach telefonów komórkowych. Aby w pełni korzystać z możliwości Dolby Atmos, potrzebne są odpowiednie głośniki oraz sprzęt audio zdolny do przetwarzania tego formatu dźwięku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA