REKLAMA

Genialny, lecz niedoceniony Samsung Galaxy S23+ w świetnej promocji. Taniej może już nie być.

Sklep RTV Euro AGD uruchomił świetną promocję na genialnego sztandarowego Samsunga. To bardzo niedoceniony model, który zasługuje na większe zainteresowanie.

20.05.2024 18.16
Samsung Galaxy S23+
REKLAMA

Jest nim Galaxy S23+, czyli pośredni model z zeszłorocznej oferty koreańskiego giganta technologicznego. Urządzenie łączy zalety kompaktowego, podstawowego modelu z cechami droższego i bardziej zaawansowanego wariantu z dopiskiem "Ultra". Nie każdy bowiem potrzebuje najmocniejszego zestawu aparatów oraz rysika, ale chce przede wszystkim duży smartfon, który działa przez wiele godzin na jednym ładowaniu. S23+ spełnia te oczekiwania.

REKLAMA

Samsung Galaxy S23+ w genialnej promocji. Weź ten model, a nie pożałujesz

Samsung Galaxy S23+ w wersji 8/512 GB w sklepie RTV Euro AGD kosztuje 3989 zł. Taką kwotę można uzyskać dzięki kodowi rabatowemu RSR1604220424C, który obniża cenę telefonu o 1000 zł. Oczywiście, to model, który ma na karku już ponad rok, więc kwota 5000 zł to barbarzyństwo, natomiast standardowo telefon bez promocji kosztuje ok. 4500 zł (także w innych sklepach).

Cena niespełna 4000 zł za ten model jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza że telefon został już zastąpiony tegorocznym S24+. Co ważne, S23+ nie różni się znacząco od swojego następcy i pod wieloma względami są to bardzo zbliżone, wręcz identyczne urządzenie. S24+ ma nieco większą baterię (4900 mAh w porównaniu do 4700 mAh w S23+), więcej RAM-u, wyższą rozdzielczość ekranu (WQHD+ zamiast FullHD+), ekran LTPO AMOLED i dłuższe wsparcie, ale S23+ to wciąż świetna opcja.

W zakresie wydajności S23+ w codziennym użytkowaniu powinien się dorównać nowszemu modelowi (mimo że w testach typu Geekbench może wypadać gorzej). Zdjęcia również powinny być bardzo podobne w obu modelach. S24+ w wersji 512 GB kosztuje ponad 5000 zł (tańsza wersja 256 GB to już ok. 4500 zł), więc trochę można oszczędzić. Mimo niższej ceny, Galaxy S23+ będzie wspierany aktualizacjami jeszcze przez 3 lata (a zabezpieczenia przez 4) i również oferuje funkcje sztucznej inteligencji Galaxy AI.

IDŹ DO SKLEPU
RTV EURO AGD
Samsung Galaxy S23+
RTV EURO AGD

Głównym argumentem za dopłatą do Galaxy S24+ powinien być aspekt wsparcia, bo serię S24 producent ma aktualizować przez 7 lat. Oznacza to, że S23+ będzie dużo krócej aktualizowany o nowe wersje Androida. Czy jednak to stanowi duży problem? Raczej nie, ponieważ i tak większość ludzi wymienia smartfony co 3-4, może maksymalnie 5 lat. Zdaniem innych producentów telefonów – np. OnePlusa 7 lat wsparcia to zdecydowanie za długo. Osobiście wolałbym zaoszczędzić kilkaset (lub 1000 zł) i kupić starszy model.

Smartfony z Plusem są niedoceniane

Smartfony "z plusem" są niedoceniane. Wystarczy spojrzeć na dane sprzedażowe, z których to jasno wynika – ludzie wolą najdroższe smartfony. Na początku roku otrzymaliśmy raport sprzedażowy serii Galaxy S23, w którym możemy zobaczyć, że najlepiej sprzedawał się S23 Ultra – na całym świecie zakupiono aż 12,6 mln sztuk. Z kolei na drugim miejscu znalazł się podstawowy S23 z wynikiem 9,69 mln sprzedanych sztuk. S23+ był na końcu zestawienia z wynikiem 4,97 mln egzemplarzy.

Zresztą podobnie jest w świecie Apple'a. Najlepiej sprzedającymi się smartfonami producenta z jabłkiem były: iPhone 15 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Pro i na końcu iPhone 15 Plus. Osobiście tego zupełnie nie rozumiem, ponieważ Plusy są najczęściej połączeniem podstawki i najwyższej wersji w dużo niższej cenie. Sam korzystam z iPhone'a 15 Plus i jestem zachwycony dużym ekranem i pojemną baterią niczym z iPhone'a 15 Pro Max. Oczywiście, czasem brakuje mi 120 Hz i lepszego zestawu aparatów, ale dużo niższa cena zdecydowanie jest tego warta.

Podobnie jest w Samsungach, gdzie można zaoszczędzić dużo pieniędzy względem Galaxy S Ultra.

REKLAMA

Więcej na temat smartfonów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA