REKLAMA

Samsung ma aktualizację dla starszych smartfonów. Poczujesz się jak z nowym modelem

Wreszcie jest. Wyczekiwana aktualizacja, która zmieniła smartfony Samsunga na zawsze, wreszcie została udostępniona również dla posiadaczy starszych modeli Galaxy S.

10.05.2024 14.44
Samsung ma aktualizację dla starszych smartfonów. Poczujesz się jak z nowym modelem
REKLAMA

Wchodząc do ustawień smartfonów z serii Galaxy S22 (wydanych 2 lata temu, na początku 2022 roku) zobaczycie powiadomienie, na które wielu czekało. Chodzi o uaktualnienie nakładki systemowej Samsung One UI 6.1, która początkowo zadebiutowała u kupujących tegoroczne sztandarowe Samsungi Galaxy S24 wypełnione sztuczną inteligencją. Teraz już trzy generacje sprzętów koreańskiego producenta dają do dyspozycji świetne funkcje.

REKLAMA

Już jest. Aktualizacja One UI 6.1 dla smartfonów Samsung Galaxy S22

Pod koniec marca Samsung zdecydował się zaktualizować zeszłoroczne sztandarowe smartfony Galaxy S23 do One UI 6.1 i przynieść tym modelom funkcje związane ze sztuczną inteligencją zawarte w pakiecie Galaxy AI. Teraz i posiadacze starszych modeli z serii Galaxy S22 mogą cieszyć się dobrodziejstwami sztucznej inteligencji.

Aktualizacja w zależności od modelu będzie zajmowała ok. 3 GB, więc trzeba będzie poświecić trochę czasu na jej wykonanie. Jak zawsze przed większymi uaktualnieniami zalecane jest wykonanie kopii zapasowej – i to powtarza w Samsung w komunikacie dot. aktualizacji.

No dobra, ale co tak naprawdę przynosi One UI 6.1? Wcześniej ptaszki ćwierkały, że niektóre funkcje mogą nie być dostępne dla starszych modeli. Prawda jest zupełnie odmienna.

Pakiet nowości obejmuje bowiem najważniejsze opcje typu circle to search, tłumaczenie rozmów telefonicznych oraz tych na żywo (przydadzą się słuchawki Galaxy Buds), tworzenie tapet z pomocą AI, edytowanie zdjęć i wiele innych. Tak naprawdę zdecydowana większość kluczowych opcji, które początkowo były dostępne tylko dla Galaxy S24, teraz zostały wprowadzone dla Galaxy S22, S22+ oraz S22 Ultra.

Warto jednak zaznaczyć, że pakiet aktualizacji nie obejmuje najnowszych, majowych poprawek bezpieczeństwa, a tylko te datowane na kwiecień 2024. Co prawda nie powinno to być większym problemem, natomiast dzisiaj Samsung dla Galaxy S24 wprowadził majowe poprawki.

Oprócz kwietniowych poprawek i funkcji AI najnowsza wersja One UI 6.1 wprowadza również szereg innych zmian – m.in. do aplikacji. Co więcej, gesty nawigacyjne, które Samsung miał od wielu lat w swoich smartfonach (trzy belki zamiast jednej), w tej wersji są usuwane. Można je jednak przywrócić za pomocą aplikacji Good Lock – w internecie są już poradniki, jak zrobić to na m.in. Galaxy S24. Analogicznie będzie trzeba zrobić w dwuletnich Galaxy S22. Zawsze jednak lepiej mieć wybór.

Mówi się również, że Galaxy S21 niebawem mają otrzymać aktualizacje One UI 6.1, ponieważ w pierwszych krajach pojawiają się już odpowiednie uaktualnienia. Tyle że modele z 2021 roku powinny oferować bardziej ograniczony zestaw funkcji związanych z Galaxy AI.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA