REKLAMA

Wpisywanie tekstu i wklejanie obrazków to nuda. Do tej wyszukiwarki zadzwonisz z pytaniem

Przeglądarka Arc po raz kolejny rewolucjonizuje sposób, w jaki korzystamy z internetu. Do wyszukiwarki Arc Search trafiła właśnie opcja... dzwonienia z pytaniem. Twórcy przeglądarki reklamują ją jako łatwy sposób na uniknięcie wpadnięcia pod samochód.

24.05.2024 15.06
Wpisywanie tekstu i wklejanie obrazków to nuda. Do tej wyszukiwarki zadzwonisz z pytaniem
REKLAMA

Używając wyszukiwarki - niezależnie czy jest to Google, Bing, DuckDuckGo czy inna przez ciebie preferowana, zapytania wprowadzamy poprzez tekst lub "wrzucenie" do wyszukiwarki obrazu. Co ambitniejsi korzystają z filtrów wyszukiwania, a użytkownicy smartfonów Google Pixeli najnowszych Galaxy S24 z zakreślania na ekranie.

Ale czy kiedykolwiek słyszałeś o dzwonieniu do wyszukiwarki z pytaniem?

REKLAMA

Halo? Ile wynosi obwód Ziemi? Twórcy przeglądarki Arc zaskakują nowym sposobem na wyszukiwanie

Taki nietypowy sposób komunikacji z usługą wprowadziła przeglądarka Arc. O nowości poinformował Nate Parrott, projektant pracujący dla The Browser Company, startupu, który stworzył przeglądarkę Arc.

Jak opisuje Parrott, by wywołać "połączenie" z wyszukiwarką Arc Search wystarczy wziąć do ręki telefon, otworzyć aplikację i zacząć mówić. "Żadnych przycisków, żadnego pisania, żadnego wpadania na przechodniów z powodu wpatrywania się w telefon."

Po wygenerowaniu i odsłuchaniu odpowiedzi można poprosić wyszukiwarkę o powtórzenie, rozwinąć swoje pytanie lub po prostu odsunąć urządzenie od ucha i spojrzeć na wyniki wyszukiwania.

Przeglądarka Arc niedawno zadebiutowała na Windowsie. Możesz przeczytać o niej więcej w tych artykułach:

Jak przekazuje Nate Parrott, generowanie odpowiedzi nie jest natychmiastowe, wobec czego użytkownicy czekający na odpowiedź będą raczeni "funkową muzyką z windy" przez kilka sekund.

Według deklaracji Call Ask działa z językami innymi niż angielski, o ile użytkownik mówi w tym samym języku, w jakim obecnie działa jego smartfon. Choć eksperymentalna, funkcja dostępna jest już teraz dla użytkowników przeglądarki Arc w systemie iOS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA