REKLAMA

Najmłodsi pojadą pociągiem za darmo. PKP przygotowały specjalną promocję

PKP Intercity ogłosiło, że w tym roku świętuje dzień dziecka wraz z rodzicami. Będzie można wybrać się w podróż za darmo lub za grosze.  

10.05.2024 16.00
pkp intercity
REKLAMA

Promocja ma obowiązywać wyłącznie w dzień dziecka, czyli 1 czerwca. W tym roku wypada on w sobotę, więc rodzice również mogą skorzystać, nie urywając się z pracy. Osoby, które nie ukończyły 16 r. ż., będą podróżować w tym dniu za darmo, natomiast trzeba będzie spełnić kilka kluczowych warunków. Dla rodziców przygotowano natomiast rabaty.

REKLAMA

W dzień dziecka zabierzesz swoje dziecko na podróż pociągiem. Nie wykosztujesz się

Zasady akcji są bardzo proste. Z darmowych biletów na podróż pociągami PKP Intercity mogą skorzystać dzieci i młodzież w wieku do 15 roku życia. Są jednak pewne ograniczenia, ponieważ promocja obejmuje wyłącznie podróż w klasie 2. Darmowy bilet można nabyć w pociągu u konduktora (TLK, IC, EIC) lub przy kasie. To nie tak, że biletu w ogóle nie będzie trzeba mieć – przy zakupie po prostu nie będzie pobierana opłata.

W dzień dziecka młodsi będą mogli również bezpłatnie podróżować pociągami typu EIP, natomiast w tym przypadku darmowe bilety wydawane są tylko w kasach. Niezależnie od tego, do jakiego pociągu się wsiądzie, będzie potrzebny dokument potwierdzający wiek dziecka – m.in. dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport, czy książeczka zdrowia. Dokument standardowo przyda się podczas kontroli biletów.

Rodzice, dziadkowie i opiekunowie również mogą wybrać się w podróż z najmłodszymi, oszczędzając trochę na wyjeździe. To dlatego, że w pociągach TLK i IC mogą skorzystać z oferty "Taniej z Bliskimi", która zapewnia do 30 proc. zniżki dla grupy od 2 do 6 osób. Z kolei rodziny, które nie chcą spędzać za dużo czasu w pociągu i wolą wybrać podróż szybszymi pociągami EIC lub EIP, mogą użyć biletu rodzinnego, który pozwoli uzyskać 30-proc. zniżkę na bilety.

Ponadto można skorzystać z karty dużej rodziny przy przejazdach co najmniej dwóch osób z rodziny – przecena biletów będzie sięgać 30 proc. Tak jak możemy się spodziewać, dzieci i młodzież do 16 r.ż. podróżujące z rodzicami mogą skorzystać z darmowych biletów. Promocja na darmowe przejazdy łączy się z innymi przecenami – z biletu rodzinnego, karty dużej rodziny, czy oferty "Taniej z Bliskimi". Rodzice zyskają 30 proc. przeceny i nie będą musieli płacić za przejazd dzieci. Tym sposobem można oszczędzić sporo pieniędzy na podróżach pociągiem PKP 1 czerwca.

Ważne jednak, że przejazd musi się rozpocząć i zakończyć tego dnia. Regulamin i szczegóły promocji znajdziecie na stronie internetowej PKP Intercity.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA