REKLAMA

Meta wymyśliła jak denerwować ludzi w samolotach. A to dzięki zestawom VR

VR w samolocie to świetna sprawa, pod warunkiem że siedzisz sam w rzędzie. O tym prawdopodobnie nie pomyślała Meta, dodając do swoich zestawów VR tryb podróży. Koncern gwarantuje stabilność obrazu i dobrze spędzony czas, jednak pomija kwestie wymachiwania rękami obok współpasażerów przez kilka godzin.

16.05.2024 03.14
Meta i Lufthansa wymyśliły jak denerwować ludzi. A to dzięki zestawom VR
REKLAMA

Będąc w samolocie, zabijanie czasu poprzez korzystanie z telefonu nie jest niczym nadzwyczajnym, a nierzadko współpasażerowie wyciągają z plecaków tablety, by robić to samo co na telefonie, tylko na trochę większym ekranie. Jednak gdy na stoliku lub kolanach pojawia się laptop, w danym rzędzie może stać się tłoczno.

Ale co byś zrobił, gdyby współpasażer założył na głowę zestaw VR i zaczął przez cztery godziny bez przerwy wymachiwać rękoma?

REKLAMA

Meta chce zrewolucjonizować rozrywkę w samolotach. Ale i wnieść irytację współpasażerami na wyższy poziom

Na to pytanie odpowiedź znajdziesz już wkrótce, bowiem Meta oficjalnie ogłosiła wprowadzenie do zestawów Meta Quest 3 trybu podróży. Jak informuje koncern na swoim blogu "tryb podróżny zamienia Quest w najlepsze urządzenie do rozrywki podczas lotu", dzięki któremu użytkownicy mogą oglądać filmy na ogromnym wirtualnym ekranie, zrelaksować się przy grze lub aplikacji, a "nawet pracować na osobności".

Załóżmy, że lecisz samolotem z bezpłatnym Wi-Fi i wyborem filmów i programów telewizyjnych, które możesz oglądać na tablecie lub laptopie. Quest może wykryć Wi-Fi linii lotniczej, poprosić o dołączenie do sieci i automatycznie uruchomić przeglądarkę, abyś mógł odpocząć, zrelaksować się i cieszyć się programem. Ponadto będziesz mieć dostęp do biblioteki treści Quest.

Czytamy na blogu

Meta specjalnie dostroiła swoje algorytmy, uwzględniając ruchy samolotu. Dzięki temu tryb podróży ma wyświetlać stabilny obraz niezależnie od pozycji użytkownika czy turbulencji podczas lotu.

Choć nowy tryb wydaje się skrojony jedynie na potrzeby amerykańskie, gdzie samolot to jeden z głównych środków transportu w ruchu krajowym, zestawy VR w trybie podróży będą też nad europejskim niebem.

REKLAMA

A to za sprawą linii lotniczych Lufthansa, które wraz z Metą rozpoczęły pilotażowy program, dzięki którym pasażerowie Lufthansa Allegris Business Class Suite będą mogli bezpłatnie korzystać z zestawów VR Mety. Oprogramowanie ze specjalnymi aplikacjami będzie tworzone przez jednego z partnerów Mety, MSM.digital.

W przyszłości tryb podróży ma być rozszerzony o wsparcie dla innych środków transportu, w tym pociągów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA