REKLAMA

Wiemy, kiedy wyjdzie GTA 6. Możesz planować urlop

GTA 6 wyjdzie w 2025 roku - to wiemy już od pierwszej zapowiedzi gry w grudniu 2023 roku, ale kiedy dokładnie? Raport finansowy Take-Two, wydawcy i właściciela Rockstara, zdradził wszystko, co muszą wiedzieć fani jednej z najważniejszych franczyz w historii gier.

17.05.2024 05.27
Znamy okres premiery GTA VI
REKLAMA

Jaka jest największa gra ubiegłej dekady? Jeśli chodziłoby wyłącznie o zarobki oraz uwielbienie fanów, to bez wątpienia GTA V. Tytuł wydany w 2013 roku, który nadal jest codziennie ogrywany przez tysiące fanów modułu wieloosobowego. A jaka będzie gra tej dekady?

REKLAMA

Fani serii wykrzykują zgodnie jeden tytuł: GTA VI! Kolejna odsłona została oficjalnie zapowiedziana po ponad 10 latach od premiery poprzedniczki. Pierwszy zwiastun został już skrupulatnie przeanalizowany przez fanów, w tym przeze mnie, a to, co wszystkich rozgrzało, to oficjalnie potwierdzona data premiery. Rockstar zdradził, że nowy tytuł trafi na półki sklepowe jesienią 2025 roku. Choć dokładny miesiąc nie został jeszcze podany, to jedno jest pewne: na nową odsłonę GTA nie będziemy musieli czekać długo!

Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy. Ale dzięki temu, że firma-matka studia musiała zapowiedzieć następny rok już teraz - to wiemy, kiedy powinieneś zapowiedzieć szefowi, że znikniesz na kilkanaście dni.

Znamy okres premiery GTA 6

Wielce wyczekiwana kontynuacja ma w końcu bardziej konkretne okno premiery. Take-Two Interactive, wydawca gry, potwierdził w swoim ostatnim raporcie kwartalnym, że GTA VI ukaże się jesienią 2025 roku. To zawężenie okna premierowego, które wcześniej ogłoszono jako po prostu "2025". Take-Two spodziewa się silnej sprzedaży gry i uważa, że ​​będzie to wielki sukces komercyjny.

Jesteśmy przekonani, że Rockstar Games dostarczy niezrównane rozrywkowe doznania, a nasze oczekiwania dotyczące wpływu komercyjnego tego tytułu nadal rosną

- przekazał wydawca.

Po więcej nowości o grach wpadaj koniecznie na Spider's Web:

Obecnie o samej grze nie wiemy za wiele: zwiastun potwierdził jednak miejsce akcji: fikcyjną wersję Florydy o nazwie Leonida. Gracze będą kontrolować dwie postacie: Lucię, główną bohaterkę, oraz nienazwanego mężczyznę.

To też oznacza, że GTA VI trafi na nasze konsole dopiero za - co najmniej - rok i cztery miesiące. Zważywszy na to, że poprzednia odsłona została wydana 17 września, na pięć dni przed rozpoczęciem się kalendarzowej jesieni, to może i Rockstar wybierze podobną strategię? Oby, bo fani już nie mogą się doczekać nowej gry. A przecież do sieci trafił tylko jeden zwiastun - i nic więcej.

REKLAMA

Co jeszcze dowiedzieliśmy się z ogłoszenia Take-Two?

Fani komputerowych doświadczeń mogą być zawiedzeni. Wydawca potwierdził definitywnie, że platformy, na których ukaże się GTA VI, to PS5 oraz Xbox Series X i S. Również oficjalnie: wersja PC gry nie będzie dostępna w dniu premiery, ale prawdopodobnie zostanie wydana później - chociaż nie ogłoszono oficjalnej daty. W przypadku poprzedniczki, gracze musieli czekać przeszło półtora roku na wydanie GTA V na komputerach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA