REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Zwiastun GTA 6 już jest. Oto najważniejsze momenty, które przegapiliście

Pierwszy zwiastun GTA VI przedwcześnie trafił na platformy społecznościowe, więc święto graczy nadeszło nieco wcześniej. Z tego powodu mogliście przeoczyć najdrobniejsze elementy, które wskazują, że nowa gra z serii Grand Theft Auto będzie jeszcze lepsza, niż przypuszczaliście.

05.12.2023
13:18
GTA VI - ciekawostki z pierwszego zwiastuna
REKLAMA

Premiera pierwszego zwiastuna GTA VI została zaplanowana na 5 grudnia na godzinę 15:00, jednak już w nocy z 4 na 5 grudnia trailer wyciekł na platformy społecznościowe, zmuszając Rockstara do wcześniejszej oficjalnej publikacji. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ warto było czekać ponad 10 lat od wydania GTA V. Najważniejsze informacje z trailera poznacie w nowym artykule Szymona. Teraz czas na mniejsze detale, które mogły umknąć waszej uwadze.

REKLAMA

To nie Floryda, to Leonida

Każdy, kto choć raz słyszał o anegdotach z Florydy, mógł od pierwszych sekund trailera poczuć, że GTA VI kieruje się w stronę szalonego klimatu tego specyficznego otoczenia - czy też aligatorów. Dlatego pierwsze wrażenie graczy po obejrzeniu trailera mogło być jednoznaczne: "O, Rockstar umieścił grę na Florydzie!".

Nic bardziej mylnego. Akcja GTA VI dzieje się w stanie Leonida - wzorowanym oczywiście na Florydzie. Ale nie, nie pojawia się prawdziwa nazwa stanu. W poprzednich tytułach mieliśmy do czynienia z fikcyjnymi nazwami (San Andreas) albo brakowało ich w ogóle, tak jak w GTA III czy GTA: Vice City.

Premiera GTA VI to nie jedyny temat, który grzeje świat gier. I innych tytułach przeczytacie na Spider's Web:

Powracające pojazdy z GTA V i GTA Online

GTA to nie tylko fabuła i postacie, ale także pojazdy. Jak zauważył serwis GTABase, te powracają z GTA V i GTA Online. Samolot Dodo? Jest!

Helikoptery z GTA V? Są!

GTA V, dzięki długiemu (dłuższemu od poprzedniej generacji konsol!) cyklowi życia, otrzymało kilkadziesiąt nowych pojazdów w trybie GTA Online. Niektóre z nich widoczne są w zwiastunie. A które dokładnie? Zdeterminowany użytkownik TikToka znalazł kilka aut i motorów, które już znamy:

 • Grotti Furia
 • Samochody z rozszerzenia Lowriders & Donks
 • Cheetah Classic
 • Benefactor Schafter
 • Carbonizzare
 • Gauntlet Hellfire
 • Comet S2 Cabrio
 • Ubermatch Rebla
 • Coquette D10
 • Sanchez
 • Comet Retro

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te pojazdy na pewno wrócą - niektóre z nich mogły być jedynie wykorzystane jako tło w zwiastunie.

Możliwe, że Rockstar zdradził część fabuły

Jeden moment, o którym zbyt wiele się nie mówi, to ujęcie z nalotu policyjnego. Łącząc ten materiał ze wcześniejszymi przeciekami oraz tym, że Vice City jest inspirowane Miami, możemy spodziewać się, że w GTA VI pojawi się wątek dotyczący pewnego procederu. Miami, policja, naloty - domyślicie się.

Rockstar ograniczy dostęp do części mapy?

Dodatkowo możemy przyjrzeć się temu, co znajduje się na kostce Lucii: otrzymała dozór elektroniczny, popularnie nazywaną jako bransoletką, co może związane być z jej przeszłością. Co, jeśli pozwoli to Rockstarowi ograniczyć dostęp graczy do niektórych obszarów mapy na samym początku gry?

Najważniejsze na koniec

Psy powracają w GTA VI, podobnie jak inne zwierzęta. W pierwszych sekundach zwiastuna mogliśmy zobaczyć psa rasy Chihuahua.

REKLAMA

Czekacie na GTA VI?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA