REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 2.0 miał być ostateczną wersją gry, tymczasem idą zmiany

Wydana niedawna poprawka 2.0, która miała swoją premierę przy okazji wydania dodatku Widmo wolności, miała nadać grze studia CD Projekt Red ostateczny, od początku zamierzony kształt. Ta deklaracja okazała się nieprawdą.

02.12.2023
11:22
cyberpunk 2077 2.1 co nowego
REKLAMA

Cyberpunk 2077 to jedna z barwniejszych historii w branży gamingu. Oczekiwania wobec gry były ogromne, ta tymczasem została wydana na rynek w koszmarnym technicznym stanie, fundamentalnie podważając wiarygodność polskiego studia. Na szczęście Cyberpunk 2077 nie został porzucony i CDPR poświęcił wiele czasu i zasobów, by odzyskać zaufanie graczy i inwestorów. Gra była sukcesywnie łatana i poprawiana, by wreszcie wraz z aktualizacją 2.0 pokazać swój, jak podkreślali sami twórcy, ostateczny kształt.

REKLAMA

Z koszmaru w sukces - aktualnie Cyberpunk 2077 zbiera najwyższe recenzje od graczy, podobnie zresztą jak rozszerzenie fabularne Widmo wolności. Moim zdaniem zasłużenie - tu wiele zależy też od gustu, ale Cyberpunk 2077 w bieżącej formie to jedna z najlepszych gier wideo, w jakie kiedykolwiek grałem. Ostateczna wersja doczeka się też wydania na fizycznym nośniku, by gracze mogli nabyć produkt działający jak trzeba bez konieczności pobierania gigabajtów danych z chmury. Znaczy się, tak miało być. Bo nie będzie.

Idzie weekend, czas na granie. Nie zapomnij o tych tekstach:

Cyberpunk 2077 2.1 - co nowego?

Trudno narzekać na darmowe aktualizacje gier, zwłaszcza wnoszące istotne i świetne usprawnienia. Narzekanie na nieodpłatne ulepszenia wydaje się szczególną formą czepialstwa. To jednak ta wyjątkowa sytuacja, w której może lepiej warto byłoby poczekać na premierę wersji 2.0 aż do czasu ukończenia prac nad pomysłami z wersji 2.1 - i dopiero wtedy wydać całość, również na płytach. A co wnosi wersja 2.1?

Przede wszystkim działający system metra. Gracze będą mogli szybko przemieszczać się po Night City, ignorując korki i ruch uliczny. Dostępnych będzie 5 linii i 19 przystanków. Będzie można zarówno doświadczyć samej podróży, jak i ją pominąć, traktując podziemną kolejkę jako mechanikę szybkiej podróży.

Dodane zostaną też nowe samochody, w tym Porsche 911 w wersji kabrio. Pojawią się też istotne usprawnienia w wyścigach samochodowych i jednośladów (w tym drugim przypadku będzie można rzucać nożami w przeciwnika). Pojawią się też funkcje wyświetlania grafiki dla osób z daltonizmem, nowe funkcje dostosowywania podpisów tekstowych i nowy mechanizm asysty celowania.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 2.1 - kiedy premiera?

Aktualizacja pojawi się 5 grudnia dla gry w wersji na PC i na konsole bieżącej generacji - czyli Xbox Series i PlayStation 5. Aktualizacja jest oczywiście w pełni darmowa dla wszystkich posiadaczy gry.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA