REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Xbox Game Pass. Grudzień 2023 z mocnymi tytułami - oto lista

Microsoft dziś ogłosił, że w grudniu do abonamentu Xbox Game Pass trafi wiele nowości. Lista jednak nie jest taka zwykła, ponieważ obejmuje naprawdę głośne produkcje, które będą dostępna dla subskrybujących bez dodatkowych opłat. Amazon również rozdaje subskrybentom gry.

30.11.2023
20:36
Xbox Game Pass. Grudzień 2023 z mocnymi tytułami - oto lista
REKLAMA

W dzisiejszych czasach nie trzeba kupować gier, aby w nie grać. Tak naprawdę wystarczy mieć aktywowane odpowiednie subskrypcje, których miesięczny koszt to zazwyczaj tylko mały ułamek kwoty, którą musimy zapłacić za nieograniczony dostęp do produkcji. Dla niektórych takie rozwiązanie jest idealne – jeśli nie ma się czasu na grę, nie trzeba płacić. Jeśli zawsze się znajdzie chwilka, to można zaoszczędzić. Jedną z takich subskrypcji jest Game Pass od Microsoftu, który w ostatnich miesiącach szczególnie rozpieszczało graczy. W ciągu najbliższych dwóch tygodni do abonamentu wleci masa nowych gier.

REKLAMA

Xbox Game Pass z nowościami. Masa gier wleci do abonamentu

Grudzień to czas prezentów i świąt, który pozwala znaleźć trochę wolnych chwil na grę. Dla sezonowych graczy, którzy odpalają konsolę lub komputer, aby zagrać "od święta" abonament Xbox Game Pass wydaje się najlepszą możliwością – za nieco ponad 40 zł można dostać dostęp do ogromnego katalogu gier z najróżniejszych gatunków.

Co prawda grudzień się jeszcze nie zaczął, ale gigant technologiczny z Redmond  postanowił już wcześniej udostępnić pierwsze nowe tytuły. Tak bez żadnych zapowiedzi, zupełnie niespodziewanie – mowa o Remnant: From the Ashes oraz bezpośredniej kontynuacji Remnant II, czyli produkcjach z gatunku RPG. Zarówno „jedynka”, jak i „dwójka” to bardzo mocne produkcje Soulslike (takie, które wymagają od gracza wysokich umiejętności i cierpliwości), które zyskały uznanie na całym świecie - wystarczy sprawdzić opinie Steam, gdzie w obu przypadkach to 9/10 przy dziesiątkach tysięcy ocen.

Obie części dostępne są już teraz dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass, którzy mogą cieszyć się rozgrywką w chmurze (tylko Xbox Game Pass Ultimate), na komputerach osobistych i konsolach Xbox, chociaż w przypadku Remnant II kompatybilna są tylko konsole Xbox Series X|S, starsze Xbox One nie wystarczą. Na grudzień przygotowano jeszcze 10 dodatkowych tytułów – lista jest następująca:

 • Spirit of the North (chmura, konsola, PC) – dostępna od 1 grudnia,
 • SteamWorld Build (chmura, konsola, PC) – 1 grudnia,
 • Clone Drone in the Danger Zone (chmura, PC, konsola Xbox Series X|S) – 5 grudnia,
 • Rise of the Tomb Raider (chmura, konsola, PC) – 5 grudnia,
 • While the Iron’s Hot (chmura, konsola, PC) – 5 grudnia,
 • World War Z: Aftermath (chmura, konsola, PC) – 5 grudnia,
 • Goat Simulator 3 (chmura, PC, Xbox Series X|S) – 7 grudnia,
 • Against the Storm (PC) – 8 grudnia,
 • The Hearts (chmura, konsola, PC) – 12 grudnia,
 • Far Cry 6 (chmura, konsola, PC) – 14 grudnia.

Mamy tu kilka naprawdę mocnych gier typu Rise of the Tomb Raider, World War Z: Aftermath, Goat Simulator 3, czy Far Cry 6. Do wszystkich tych produkcji będziemy mogli uzyskać dostęp, korzystając z konsoli lub komputera osobistego, ale także nie posiadając odpowiedniego sprzętu - jeśli będziemy grać w chmurze. Aby zagrać w Xbox Cloud będzie potrzebny nam bardziej zaawansowany wariant abonamentu, czyli Xbox Game Pass Ultimate, dowolne zgodne urządzenie typu tablet, smartfon, telewizor oraz oczywiście odpowiednio szybki internet. Dodatkowo gracze w ramach subskrypcji Game Pass mogą liczyć na bonusy do gier - przykładowo do Teamfight Tactics, a nawet 3-miesięczny dostęp do darmowego abonamentu Discord Nitro (dla Xbox Game Pass Ultimate).

Dodatkowo Microsoft ogłosił, że posiadacze abonamentu Game Pass Core już 6 grudnia dostaną dostęp do Chivalry 2 oraz Totally Reliable Delivery Service.

Posiadacze subskrypcji Amazon Prime w grudniu też nie pozostaną bez darmowych gier

Jak widać, posiadacze Xbox Game Pass w grudniu mogą liczyć na mocne tytuły, natomiast abonenci Amazon Prime, którzy opłacają abonament kosztujący 49 zł/rok (w ramach którego dostają darmowe dostawy na Amazon, dostęp do Prime Video oraz bonusy Prime Gaming) w grudniu będą mogli odebrać aż 7 darmowych gier. Wśród nich są przede wszystkim mniej znane produkcje, natomiast na początku grudnia gracze mogą liczyć na darmowy dostęp do Deathloop. Poniżej przedstawiam całą listę:

 • Deathloop – 7 grudnia (Epic Games Store),
 • Akka Arrh – 14 grudnia,
 • Aground – 14 grudnia,
 • SeaOrama: World of Shipping – 14 grudnia,
 • Kombinera – 21 grudnia (Epic Games Store),
 • A Tiny Sticker Tale – 28 grudnia,
 • Recharged – 28 grudnia (Epic Games Store).

W przypadku tytułów oznaczonych Epic Games Store dostęp do gier będzie można uzyskać, łącząc konto Amazon oraz Epic Games i przypisując grę do konta. Reszta gier jest dostępna na platformie Amazon Games App, którą można za darmo pobrać ze strony Amazonu.

PlayStation Plus na grudzień

Na koniec pozostawiam gry, do których dostęp otrzymają w grudniu posiadaczy abonamentu PlayStation Plus Essential, Extra i Premium. Są to trzy tytuły - Lego 2K Drive, Powerwash Simulator oraz Sable. Do rozgrywki będzie potrzebny abonament oraz konsola PlayStation 4 lub PlayStation 5 - Sable działa tylko na najnowszej generacji konsol Sony.

REKLAMA

Więcej o grach (także darmowych) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA