REKLAMA

Dziwny obiekt przeleciał nad Europą. Niebo zrobiło się zielone, ludzie byli przerażeni

Internetowe media społecznościowe zostały zalane filmami przedstawiającymi duży, lśniący obiekt przecinający nocne niebo nad Portugalią i Hiszpanią.

19.05.2024 17.30
Niebo rozbłysło nad Europą. Zobacz nagrania eksplodującego meteoru
REKLAMA

Pierwsze doniesienia o tajemniczym obiekcie pojawiły się w mediach społecznościowych w nocy z 18 na 19 maja 2024 r. Filmy i zdjęcia z różnych miejsc w Portugalii i Hiszpanii ukazują jasny - niebiesko - zielonkawy meteoroid o kształcie kuli, który szybko przecina niebo, pozostawiając po sobie smugę światła. Niektórzy świadkowie twierdzą, że słyszeli głośny huk towarzyszący zjawisku.

REKLAMA

Tysiące komentarzy

Użytkownicy mediów społecznościowych byli zszokowani tym, co zobaczyli. "Widziałem to na żywo. Przyznaję, że przez sekundę myślałem, że wszyscy możemy umrzeć, obiekt wyglądał na OGROMNY i był tak blisko!" - to tylko jeden z tysięcy komentarzy.

"Wow, to było imponujące, takie jasne! Sądząc po kolorze, wydaje się, że jest wykonany z magnezu" - skomentował jeden z użytkowników Reddita, choć kwestia składu obiektu szybko stała się przedmiotem zażartej dyskusji.

Więcej o tym co spada z kosmosu na Ziemię przeczytasz na Spider`s Web:

Trwają poszukiwania szczątków

Nie wiadomo jeszcze, czy na ziemię dotarły jakieś szczątki, czy też wszystko spłonęło w atmosferze naszej planety. Strażacy, po zgłoszeniach mieszkańców, rozpoczęli poszukiwania w kilku miejscach w Portugalii. Obszary te były jednak oddalone od siebie nawet o 300 km. Być może oznacza to, że obiekt rozpadł się na kilka mniejszych fragmentów.

REKLAMA

Czym różni się meteor od meteorytu? Kiedy okruch skalny porusza się w przestrzeni kosmicznej, nazywa się je meteoroidem. Kiedy dotrze do atmosfery, nazywany jest meteorem (nazwa nadana smugi świetlnej powstałej w wyniku spalania w wyniku tarcia obiektu o powietrze). Jeśli meteor spadnie na Ziemię, jego szczątki nazywane są meteorytami.

Naukowcy z całego świata badają dostępne filmy i zdjęcia, aby ustalić naturę obiektu. Eksperci od astronomii wykorzystują teleskopy do poszukiwania śladów obiektu w kosmosie, podczas gdy badacze atmosfery analizują skład smugi światła, którą pozostawił. Istnieje również nadzieja, że ​​niektóre fragmenty obiektu mogły wpaść na Ziemię, co pozwoliłoby na ich bezpośrednie zbadanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA