REKLAMA

Patrzysz na zegarek, a tam godzina z kosmosu. Tak mają teraz smartwatche Samsunga

Samsung wprowadził do zegarków Galaxy Watch nową funkcję wziętą z kosmosu (dosłownie). Spojrzysz na nadgarstek, a urządzenie pokaże ci godzinę nie z tej planety.

02.04.2024 17.58
Samsung Galaxy Watch 6 i Samsung Galaxy Watch 6 Classic, fot. Krzysztof Basel.
REKLAMA

Koreański producent od lat stosuje nazewnictwo Galaxy w swoich sprzętach – niezależnie czy mowa o smartfonach, tabletach, akcesoriach czy zegarkach. W nowej opcji zegarków faktycznie nawiązuje do kosmosu, ale tego najbliższego, bo do planet Układu Słonecznego. To wszystko za sprawą nowych, dedykowanych tarcz, które zostały stworzone we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

REKLAMA

Zegarki Samsung Galaxy Watch pokażą godzinę na innych planetach

Wyświetlanie godziny w dzisiejszych smart zegarkach to tylko jedna z niewielu funkcji – sprzęty te bowiem potrafią znacznie więcej: wskazywać dokładką lokalizację, mapy, mierzyć parametry zdrowotne, otwierać aplikacje jak w smartfonach i wiele więcej. Zmiana tarcz w zegarkach i opaskach również jest podstawową opcją, co postanowił wykorzystać Samsung w naprawdę ciekawy sposób.

Niemiecki oddział marki pochwalił się rezultatami współpracy z ESA, prezentując specjalne tarcze, które wyświetlają aktualną godzinę na innych planetach. Każda tarcza jest w innym kolorze, odwołującym się danej planety – dostępnych jest łącznie osiem tarcz, ponieważ producent nie zapomniał także o Ziemi. Ponieważ każda planeta ma inną prędkość obrotu wokół własnej osi (czyli długość dnia), każda tarcza pokazuje inny czas.

Czas na innych planetach biegnie trochę inaczej (szybciej lub wolniej) w porównaniu z realiami, które znamy na "Błękitnej planecie". Jak dzień na Ziemi trwa 23 godziny i 56 minut, to na sąsiednim Marsie obrót wokół własnej osi trwa już ok. 24 godziny i 40 minut. Inaczej wygląda to np. w przypadku Wenus, gdzie dzień stanowi odpowiednik ok. 243 ziemskich dni.

Oprócz godzin na poszczególnych planetach tarcze zapewniają także dodatkowe informacje – odległość od Ziemi lub od Słońca, liczbę księżyców, a nawet aktualne położenie w Układzie Słonecznym czy porę roku. Wszystkie te informacje bazują na pomiarach i danych ESA, więc pokazywane dane powinny być bardzo dokładne.

Zegarki Samsunga
MediaExpert
Galaxy Watch 6 40 mm
MediaExpert
Galaxy Watch 6 Classic 47 mm

Całość prezentuje się naprawdę interesująco, choć oczywiście należy traktować tę nowość jako ciekawostkę. Tarcze z planetami z Układu Słonecznego mają być dostępne już teraz dla wszystkich zegarków Galaxy Watch z systemem operacyjnym Wear OS. Z opcji skorzystają posiadacze Galaxy Watch 4 oraz nowszych modeli zegarków Samsunga.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA