REKLAMA

Microsoft chce, byś używał swojego konta. Będzie cię nękał powiadomieniami

Jeżeli sugestie zmiany domyślnej wyszukiwarki na Bing nie zniechęciły cię, być może zrobi to agitacja w ustawieniach systemu. Microsoft chce zachęcić użytkowników systemu Windows, by ci porzucili konta lokalne i przerzucili się na konta Microsoft.

19.04.2024 09.55
Microsoft chce, byś używał swojego konta. Będzie cię nękał powiadomieniami
REKLAMA

Microsoft ma całkiem pokaźną historię wciskania rekomendowania swoich produktów użytkownikom, argumentując to potencjalnym umileniem ich życia. Microsoft Edge (i dawniej Internet Explorer) to najbardziej znane przykłady autoreklamy, ale koncern potrafił także nachalnie promować wyszukiwarkę Bing czy pakiet Microsoft 365 (dawny Office).

Teraz Microsoft podjął się reklamy kolejnego produktu, co samo w sobie nie przykułoby uwagi gdyby nie fakt, że promocja odbywa się w najbardziej irytujący - z perspektywy użytkownika - sposób.

REKLAMA

Nadal na Windows 10? Przygotuj się na nachalną prośbę o logowanie

Mowa tu konkretnie o koncie Microsoft jako domyślnym sposobie logowania do systemu Windows. W Windows 10 użytkownicy mają opcję logowania się do systemu za pomocą niesynchronizowanego z chmurą (lecz i niewymagającego konta Microsoft) konta lokalnego, lub za pomocą konta Microsoft, dzięki któremu w chmurze synchronizują się ustawienia, lista programów czy pliki w chmurze OneDrive. Podobnie jest w systemie Windows 11, aczkolwiek tutaj już przy pierwszym uruchomieniu system naciska na użytkownika, by ten korzystał z konta Microsoft i korzystanie jedynie z konta lokalnego wymaga trochę gimnastyki.

Jak poinformował serwis Neowin, Microsoft właśnie udostępnił nową aktualizację Windows Release Preview dla osób będących członkami programu Windows Insider w systemie Windows 10. Aktualizacja nie zawiera niczego interesującego (co nie dziwi, biorąc pod uwagę powolny koniec wsparcia systemu), poza małą nowością - powiadomieniem, by zalogować się na konto Microsoft.

Sugestia logowania do konta Microsoft pojawiać się będzie po wejściu w Ustawienia komputera

Ta aktualizacja rozpoczyna wdrażanie powiadomień związanych z kontami Microsoft w Ustawieniach > Strona główna. Konto Microsoft łączy system Windows z aplikacjami Microsoft. Konto tworzy również kopie zapasowe wszystkich danych i pomaga zarządzać subskrypcjami. Użytkownik może także dodać dodatkowe kroki bezpieczeństwa, aby zapobiec zablokowaniu dostępu do konta. Ta funkcja wyświetla powiadomienia w menu Start i Ustawieniach.

Czytamy na blogu programu Windows Insider

Według relacji, powiadomienie w Ustawieniach zawiera tekst: "Zaloguj się na swoje konto Microsoft: Będziesz mógł tworzyć kopie zapasowe plików i zdjęć, aby były one bezpieczniejsze". Do powiadomienia będzie "załączony" przycisk logowania i opcja odrzucenia powiadomienia. Jednak obecnie nie wiadomo jak często system Windows będzie zachęcał użytkownika do skorzystania z konta Microsoft.

Kup laptopa z Windows 11
x-kom
HP 15s
x-kom

Więcej na temat systemu Windows 10:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Hadrian / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA