REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Szukasz Chrome’a, a system wciska ci Edge’a. Nowe reklamy w Windowsie

Oj, Microsofcie, ty się chyba nigdy nie nauczysz. Od niedawna system zaczął pokazywać nowe reklamy. Tym razem promuje Edge’a za każdym razem, gdy szukamy innej niż systemowa przeglądarki.

01.06.2020
13:21
Nowe reklamy w Windows 10. Banner Edge'a w wyszukiwarce i Menu Start
REKLAMA
REKLAMA

Reklamy pojawiające się w Windowsie to niestety nowa i smutna rzeczywistość jego użytkowników. Jeszcze kilka lat temu wyskakujące bannery o produktach i promocjach Microsoftu byłyby nie do pomyślenia w oprogramowaniu operacyjnym zaprojektowanym z myślą o produktywności. Dziś Microsoft do tematu podchodzi dość swobodnie, wykorzystując swój system jako platformę do promowania innych produktów i usług.

windows edge reklamy class="wp-image-1157968"

Najnowszym pomysłem sprzedawców z Redmond jest wciskanie nam przeglądarki Edge za każdym razem, gdy szukamy innej przeglądarki – niezależnie od tego, czy mamy ją zainstalowaną w systemie, czy też nie. Jak widać na powyższym zrzucie ekranowym, szukając Chrome’a w moim komputerze w wyszukiwarce wyskakuje Microsoft Edge. Takie samo zachowanie wyszukiwarki odnotować można wpisując nazwy innych popularnych przeglądarek.

Microsoft reklamuje Edge’a w systemowej wyszukiwarce. Jak wyłączyć reklamy w Windows 10?

Na szczęście Microsoft ma tyle przyzwoitości, że pozwala relatywnie łatwo wyłączyć promowanie swoich usług w systemie Windows. Nie tak dawno temu służył do tego jeden przełącznik, ale po niedawnych aktualizacjach musimy poklikać nieco więcej.

windows edge reklamy class="wp-image-1157971"

Należy udać się do systemowej aplikacji Ustawienia. W sekcji System wybieramy Powiadomienia i akcje, a tam w kategorii Powiadomienia odznaczamy Porady, wskazówki i sugestie podczas korzystania z systemu Windows – ten przełącznik wyłączę reklamy w Centrum akcji.

windows edge reklamy class="wp-image-1157974"

Następnie wracamy do strony głównej Ustawień i klikamy w Personalizacja. Tam, w sekcji Start, odznaczamy Pokazuj okazjonalnie sugestie w menu Start. To usunie reklamy z Menu Start i z wyszukiwarki systemowej.

REKLAMA

Szkoda że musimy w ogóle sobie tym zaprzątać głowę.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA