REKLAMA

Koniec zbiórek na Facebooku. Serwis mówi, co się stanie od lipca

Meta poinformowała o zakończeniu udostępniania możliwości organizowania zbiórek bezpośrednio na Facebooku i Instagramie. Ponownie wszystkie zbiórki charytatywne będą musiały ograniczyć się do witryn zewnętrznych, jednak Meta zapowiada małą nowość dla organizacji.

29.04.2024 08.56
Koniec zbiórek na Facebooku. Serwis mówi, co się stanie od lipca
REKLAMA

Zbiórki na Facebooku pojawiły się w 2017 roku umożliwiając użytkownikom organizowanie zbiórek bezpośrednio w serwisie - bez konieczności korzystania z dedykowanych temu witryn internetowych. Zbiórki odnotowały powolny start w Polsce, jednak już w pierwszym roku działania w Stanach Zjednoczonych zgromadziły aż 300 mln dol. na cele charytatywne.

Jednakże historia zbiórek na Facebooku kończy się. A przynajmniej w Europie.

REKLAMA

Facebook kończy ze zbiórkami charytatywnymi. Co w zamian?

Biuro prasowe koncernu Meta poinformowało o zaprzestaniu udostępniania produktów do zbiórek pieniędzy na trenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym Polski.

W tym roku zmieniamy naszą strategię, chcąc umożliwić większej liczbie organizacji non profit poszerzenie grona darczyńców. Od 1 lipca 2024 r. zamiast korzystać z produktów do zbiórek pieniędzy na platformach Facebook i Instagram, organizacje dobroczynne działające w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) będą musiały kierować użytkowników do swoich witryn internetowych, aby tam mogli wpłacić pieniądze.

Zbiórek nie będzie można prowadzić już bezpośrednio na Facebooku i Instagramie i wszelkie działania organizacji oraz darczyńców będą musiały zostać przeniesione na witryny zewnętrzne - czyli tak jak było przed 2017 rokiem. Jednocześnie Meta nie wprowadza żadnych zmian w udostępnianiu linków do zbiórek w zewnętrznych serwisach.

Koncern przekazuje, że rozważana jest nowe zastosowanie dla przycisku "Przekaż datek", dzięki któremu organizacje mogłyby przekierowywać użytkowników bezpośrednio do swoich zbiórek.

Po lewej stronie: obecny wygląd linków do zbiórek. Po prawej stronie: testowy wygląd nowego zastosowania przycisku "Przekaż datek"

Meta nie poinformowała o powodach decyzji wycofania zbiórek z terenu EOG.

Więcej na temat Facebooka:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Wachiwit / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA