REKLAMA

Facebook przypomniał sobie o funkcji, z której nikt nie korzystał. Teraz ludzie oszaleli na jej punkcie

Nie sztuczna inteligencja i nie nowe funkcje aplikacji mobilnej, lecz zaczepki są obecnie oczkiem w głowie Facebooka. Serwis poinformował, że dzięki niedawno wprowadzonym ulepszeniom, zaczepki przeżywają drugą młodość. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca częstotliwość zaczepiania się wzrosła prawie piętnastokrotnie.

20.03.2024 09.00
Facebook przypomniał sobie o funkcji, z której nikt nie korzystał. Teraz ludzie oszaleli na jej punkcie
REKLAMA

Około dziesięciu lat temu na Facebooku zaczepiali się wszyscy, nawet osoby, które ze sobą nie rozmawiały i nie utrzymywały kontaktu w żaden inny sposób. Nikt nie rozumiał sensu ani znaczenia zaczepek, ale to nie stawało na przeszkodzie, by kontynuować odpowiadanie na zaczepki.

Jeżeli ta mało przydatna funkcja największego serwisu społecznościowego świata również wzbudza w tobie nostalgię, to mam dobrą wiadomość. Meta chce, byśmy znowu zaczepiali się na Facebooku.

REKLAMA

Zaczepki wracają na Facebooka

Jak poinformował profil Facebooka w serwisie Threads, ludzie ponownie się zaczepiają. Nieoczekiwanie częstotliwość zaczepek w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła aż 13-krotnie.

Rzecznik Facebooka w informacji przesłanej redakcji serwisu TechCrunch poinformował, że dokonano małych zmian, które mogły przyczynić się do nieoczekiwanego wzrostu zainteresowania zaczepkami. Mowa tu konkretnie o możliwości wyszukania sekcji zaczepek za pomocą paska wyszukiwania oraz dodanie przycisku "Zaczep" przy wyszukaniu konkretnego znajomego (którego nasza redakcja nie odnalazła). Zaktualizowano także algorytm proponowania zaczepek, tak by sugerował osoby, z którymi zaczepki nie będą niezręczne

Ponadto, jak przekazał Facebook, ponad połowa zaczepek w fali z ostatniego miesiąca pochodzi od użytkowników w wieku od 18 do 29 lat.

Jak zaczepić kogoś na Facebooku w 2024 roku?

By zaczepić kogoś na Facebooku, w przeglądarce wejdź na stronę facebook.com/pokes. Innym sposobem na zaczepienie na Facebooku jest wyszukanie słowa "poking" lub "pokes" w pasku wyszukiwania.

Zaczepianie (ang. poking) jest jedną z najstarszych funkcji Facebooka, obecną w serwisie od 2004 roku - roku powstania społecznościówki. Jednak przez lata różne zmiany na platformie raz wybijały popularności zaczepek, raz wrzucały ją w wir zapomnienia. Facebook nigdy oficjalnie nie poinformował jaki jest sens istnienia zaczepek.

REKLAMA

Więcej na temat Facebooka:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA