REKLAMA

Rewolucja w iPhone'ach. Przestaniesz zazdrościć innym możliwości zabawy z tymi grami

Apple zmienia bardzo ważny punkt w regulaminie App Store. Od teraz twórcy oprogramowania mogą oferować działające na iPhonie emulatory innych urządzeń. W tym konsol do gier.

06.04.2024 19.04
iphone emulatory gier
REKLAMA

iPhone jest rewelacyjnym telefonem pod wieloma względami, ale jak wszystko, nie jest też pozbawiony wad. Dla przykładu, kompletnie nie nadaje się dla miłośników starych gier wideo, którzy chcą mieć do nich dostęp na swoich telefonach. Apple od samego początku surowo zabraniał tworzenia na iPhone’a oprogramowania emulującego inne sprzęty, takie jak konsole do gier - a że firma kontroluje również App Store’a, ów zakaz miał całkiem realne konsekwencje. Telefony innych producentów nie mają takich ograniczeń.

REKLAMA

Regulamin App Store’a jednak właśnie się zmienił. Od teraz możliwe jest umieszczanie w sklepie aplikacji oferujących środowiska emulacji dla gier wideo. Co więcej, owe aplikacje mogą w swoich ramach oferować treści do pobrania. Czyli, innymi słowy: można na App Store umieścić emulator konsoli do gier i można za jego pomocą pobierać gry. Regulamin surowo jednak zabrania udostępniania treści w sposób nielegalny: za udostępnianie do pobrania pirackich gier grozi wyrzucenie aplikacji ze sklepu Apple’a.

Emulatory konsol i stare gry na iPhone. Co się zmieniło?

Korzystna dla posiadaczy iPhone’ów zmiana to prawdopodobnie jeden z pierwszych korzystnych efektów wejścia w życie ustaw DMA i DSA. Apple w wyniku nowego prawa jest zmuszony do otwarcia iPhone’ów na oprogramowanie pochodzące z innego źródła niż App Store. Niedługo użytkownicy będą mogli wybierać między kilkoma różnymi sklepami z grami i aplikacjami. Należy założyć, że przynajmniej niektóre z nich będą oferować treści, których nie będzie na App Store.

To w co gramy w ten weekend?

REKLAMA

Emulatory starych konsol do gier byłyby zapewne jednym z elementów odciągających uwagę użytkowników iPhone’ów od App Store’a. Według rozmaitych badań prowadzonych na przestrzeni lat brak możliwości uruchamiania emulatorów i zabawy z klasycznymi grami był wskazywany jako wiodący powód stojący za decyzją złamania oprogramowania iPhone’a domowymi sposobami (tzw jailbreaking). Na szczęście wiele wskazuje na to, że świat oprogramowania na urządzenia mobilne Apple’a zaczyna powoli zmierzać ku normalności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA