REKLAMA

Znajdź moje urządzenie na Androida. Do tej pory była tylko w iPhone’ach

Po prawie trzech latach oczekiwania, usprawniona funkcja "Znajdź moje urządzenie" dla systemu Android może w końcu trafić do użytkowników. Najnowsza aktualizacja wersji beta Usług Google Play pokazuje, że koncernowi pozostał tylko jeden krok do wdrożenia tej usługi, dobrze znanej z urządzeń Apple'a.

04.04.2024 17.12
Znajdź moje urządzenie na Androida. Do tej pory była tylko w iPhone’ach
REKLAMA

Niemalże trzy lata temu po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o pracach Google'a nad zmodernizowaną siecią Find My Device (Znajdź moje urządzenie). Sieć - pod względem działania - miała być identyczna z tą od Apple'a, pozwalając wskazać lokalizację naszych urządzeń za pośrednictwem innych urządzeń działających w sieci Find My Device. Choć sama możliwość znalezienia zgubionego smartfona czy tabletu istnieje już od dawna, to jest ona mniej efektywna, opierając się jedynie na informacjach z urządzenia, którego szuka użytkownik.

Jednak mijały miesiące, a po modernizacji sieci nie było śladu. To zmieniło się jednak za sprawą konferencji I/O 2023, podczas której oficjalnie zapowiedziano wprowadzenie przez Google'a rozwiązania konkurencji. Jak się okazuje, koncern właśnie spełnia zeszłoroczną odpowiedź.

REKLAMA

"Znajdź moje urządzenie" od Google może wkrótce się pojawić. Potrzeba jedynie pstryczka koncernu

Informacja o nadchodzącej modernizacji sieci Find My Device pochodzi od blogera AssembleDebug, który znaleziskiem podzielił się na swoim kanale na Telegramie.

W najnowszej aktualizacji wersji beta Usług Google Play bloger odnalazł w pełni działającą stronę sieci urządzeń. Strona ta zawiera ustawienia, których można oczekiwać od owego systemu: włączanie i wyłączanie funkcji "Znajdź moje urządzenie" i dostosowywanie komunikacji z siecią do własnych preferencji.

Jak podaje AssembleDebug, mimo że ta strona jest w pełni działająca, sama sieć nie jest "włączona" po stronie Google. Tak więc na razie nadal dostępny jest jedynie "tradycyjny" system Znajdź moje urządzenie, który opiera się jedynie na informacjach o lokalizacji pochodzących z urządzenia, którego szukasz - bez żadnej pomocy z postronnych urządzeń w sieci. Będzie tak nawet w przypadku korzystania z wersji beta Usług Play.

Jednocześnie na sprawę można spojrzeć z bardziej pozytywnej strony. Jedyną przeszkodą stojącą na drodze do uruchomienia sieci "Znajdź moje urządzenie" jest "pstryczek" ze strony Google'a, a już w przyszłym miesiącu odbędzie się konferencja I/O 2024, podczas której koncern zapowiada liczne nowości w produktach i usługach. Warto także przypomnieć, że w zeszłym roku wyciekły plany Google co do stworzenia własnego AirTaga. Tak więc można przypuszczać, że funkcję w pełnej okazałości zobaczymy w najbliższych miesiącach.

Więcej na temat lokalizatorów:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA