REKLAMA

Copilot przemówił po polsku! W programach Microsoftu, z których korzystasz

Po wielu miesiącach oczekiwania użytkownicy z Polski wreszcie mogą w pełni cieszyć się asystentem Copilot w programach biurowych pakietu Microsoft 365. W pełni, bo dotychczas asystent nie akceptował zapytań w języku polskim.

30.04.2024 09.37
Copilot przemówił po polsku! W programach Microsoftu, z których korzystasz
REKLAMA

Copilot to dobrze znany już Polakom czatbot, który pierwotnie zadebiutował jako Bing Chat i można było go znaleźć - jak nazwa wskazuje - w wyszukiwarce Bing. Jednak wraz z boomem na sztuczną inteligencję, ale i rozwojem własnych produktów, Microsoft zaczął stopniowo wdrażać Copilota do swoich różnych produktów. Począwszy od przeglądarki Edge, poprzez system Windows, aż po pakiet Microsoft 365 (dawny Office).

Ta ostatnia integracja, choć imponująca, przez długi czas obchodziła nas smakiem, a to ze względu na brak wsparcia dla języka polskiego. Aż do teraz.

REKLAMA

Copilot dla Microsoft 365 ze wsparciem dla języka polskiego

TJ Devie, dyrektor marketingu produktu w Microsoftcie poinformował o rozszerzeniu ilości języków, które obsługuje Copilot dla pakietu Microsoft 365. Wśród 16 nowych języków znalazł się język polski.

Krok był wspodziewany, biorąc pod uwagę, że w połowie marca na polski rynek trafiła subskrypcja Copilot Pro, która umozliwia korzystanie z Copilota w aplikacjach biurowych (Word, Excel, PowerPoint i Outlook) oraz tworzenie nawet 100 obrazów dziennie w aplikacji Projektant (Microsoft Designer).

Dzięki wsparciu dla języka polskiego, od dziś osoby posługujące się językiem polskim (lub otwierające dokumenty w języku polskim) mogą wykorzystywać Copilota do m.in. wnioskowania w języku polskim z danych zawartych w arkuszach kalkulacyjnych w programie Excel, generować prezentacje w PowerPointcie, zlecić AI napisanie dłuższego tekstu bezpośrednio w Wordzie czy podsumować spotkanie na Microsoft Teams. Ponadto Copilot nie będzie wyświetlał już błędów dla promptów napisanych w języku polskim.

Więcej na temat Copilota Microsoftu:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Tada Images / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA