REKLAMA

AtlasVPN żegna się z użytkownikami. Oto, co się stanie z klientami

AtlasVPN żegna się z użytkownikami. I nie chodzi tu o kolejny rebranding, a koniec działalności. Firma w ostatniej informacji prasowej przekazała, co stanie się z obecnymi klientami popularnego VPN.

15.04.2024 08.47
AtlasVPN żegna się z użytkownikami. Oto, co się stanie z klientami
REKLAMA

Atlas VPN to firma oferująca - jak sama nazwa wskazuje - oprogramowanie tworzące bezpieczne sieci punkt-punkt, dzięki którym ich użytkownicy mogą ukryć lokalizację, z której łączą się z internetem. Atlas VPN znany jest przede wszystkim poszukiwaczom darmowych aplikacji VPN, jednak firma wsławiła się, publikując liczne raporty, m.in. te dotyczące tego kiedy jest najmniejsza szansa na otrzymanie fałszywej wiadomości email czy sytuacji internetowej za naszą północno-wschodnią granicą.

Jednak to już ostatnie chwile, by korzystać z Atlas VPN. Bo firma zamyka interes.

REKLAMA

Koniec AtlasVPN. Co z użytkownikami?

24 kwietnia Atlas VPN zakończy swoją działalność. W oficjalnym komunikacie firma poinformowała o powodach swojej decyzji, które nazwała "wyzwaniami nie do pokonania".

"Obejmują one szybko rosnące wymagania technologiczne, wysoce konkurencyjny rynek i rosnące koszty świadczenia usług na najwyższym poziomie. Czynniki te doprowadziły nas do wniosku, że kontynuowanie działalności Atlas VPN w dłuższej perspektywie nie jest opłacalne."

Czytamy w informacji prasowej

Firma wypowiedziała się także na temat tego co stanie się z obecnymi klientami usługi. Subskrybenci Premium zostaną przeniesieni do NordVPN, które będzie honorować ich subskrypcję wraz ze wszystkimi "dodatkami" aż do końca czasu jej trwania. W przypadku subskrypcji rozpoczętych na urządzeniach Apple, AtlasVPN zwróci koszt pozostałej usługi, która nie może zostać zrealizowana ze względu na zakończenie świadczenia usług.

Już teraz skorzystaj z NordVPN:
NordVPN
NordVPN do 70 proc. taniej
NordVPN

Jak zapewnia AtlasVPN, większość z oferowanych przez firmę usług będzie dostępna w NordVPN, lecz "konkretne funkcję mogą się różnić". Według twórców AtlasVPN "NordVPN oferuje kompleksowy zestaw funkcji bezpieczeństwa", które zdaniem firmy "spełnią lub przewyższą oczekiwania" klientów.

REKLAMA

Wszyscy klienci, którzy po zakończeniu działalności AtlasVPN nie chcą zostać przeniesieni do NordVPN, muszą wysłać stosowną informację na adres support@atlasvpn.com przed 22 kwietnia. Według zapewnień AtlasVPN, wszyscy dotychczasowi użytkownicy darmowej wersji VPN mogą liczyć na "atrakcyjne zniżki" przy pierwszej subskrypcji NordVPN.

Zdjęcie główne: PixieMe / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA