REKLAMA

Ta funkcja zniknęła ze smartfonów Samsunga. Teraz przywrócisz ją jednym kliknięciem

Samsung powraca z popularną funkcją, która zniknęła wraz z pojawieniem się nowego wydania nakładki systemowej. Będzie potrzebna prosta aktualizacja.

28.03.2024 13.52
Ta funkcja zniknęła ze smartfonów Samsunga. Teraz przywrócisz ją jednym kliknięciem
REKLAMA

Wydana pod koniec ubiegłego roku nakładka systemowa One UI 6 bazująca na Androidzie 14 usunęła przydatną funkcję w menu baterii nazwaną "od ostatniego ładowania". Użytkownicy już po premierze oprogramowania narzekali na brak rozwiązania, twierdząc, że brak opcji utrudnia ocenę żywotności baterii smartfonu. Teraz będzie można uzyskać popularną funkcję z powrotem.

REKLAMA

Samsung przywraca popularną funkcję do smartfonów. Choć nie automatycznie

Funkcja "od ostatniego ładowania" była dostępna aż do ostatnich wydań nakładki One UI 5 na Androidzie 13. Opcja dla wielu była naprawdę przydatna, ponieważ wskazywała statystyki zużycia baterii w ciągu ostatnich 24 godzin, co pozwalało użytkownikom dowiedzieć się, ile wynosi czas na ekranie od ostatniego ładowania telefonu. Nowy wskaźnik okazał się mniej funkcjonalny – pokazywał zużycie akumulatora niezależnie od ładowania, co nie dawało miarodajnych wyników, jeśli chodzi o czas pracy na ekranie (SoT).

Użytkownik serwisu X Tarun Vats poinformował jednak, że Samsung najwyraźniej ugiął się pod naporem wielomiesięcznych opinii społeczności (pierwsze doniesienia pojawiały się już w październiku 2023) i postanowił przywrócić opcję. Rozwiązanie ma zostać przywrócone za sprawą aktualizacji aplikacji Samsunga Device Care (nie będzie potrzebna tu aktualizacja systemu operacyjnego).

Najnowsza wersja oprogramowania ma przywracać sekcję "od ostatniego ładowania" w menu baterii. Warto wspomnieć, że nie jest tu wymagane pełne naładowanie telefonu – jeśli ładujemy telefon do 80 proc., aby uzyskać najlepszą żywotność akumulatora, wskaźnik również będzie pokazywał zużycie energii od tego poziomu.

Najnowszą wersję Samsung Device Care niebawem powinna pojawić się w sklepie Galaxy Store. Korzystanie z tego sklepu wiąże się z największym bezpieczeństwem. Aplikacja działa zarówno na One UI 6, jak i najnowszym One UI 6.1.

Najnowsza wersja nakładki systemowej One UI 6.1 też wprowadza szereg funkcji związanych z baterią

Od dzisiaj użytkownicy zeszłorocznych Samsungów Galaxy S23 mogą instalować One UI 6.1, która udostępnia przede wszystkim nowe funkcje związane ze sztuczną inteligencją. Oprócz opcji AI nowe oprogramowanie ma wprowadzać też kilka nowych funkcji ochrony baterii. W ustawieniach, w zakładce bateria możemy znaleźć trzy poziomy ochrony akumulatora: podstawowy, adaptacyjny i maksymalny.

Z pośród tej trójki to tryb adaptacyjne i maksymalny wydają się najciekawsze – adaptacyjny uczy się naszych przyzwyczajeń dot. ładowania telefonu, natomiast maksymalny ogranicza naładowanie akumulatora do 80 proc. Samsung podpatrzył to z telefonów Apple'a, ale to zdecydowanie dobry ruch w kwestii utrzymania najlepszej żywotności baterii smartfonów.

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
SAMSUNGI S23 KUPISZ W TYCH SKLEPACH
MediaExpert
Galaxy S23 8/256GB
Euro
Galaxy S23 Ultra 12/512GB
MediaMarkt
Galaxy S23+ 8/256GB
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA