REKLAMA

Mapy Google z nowymi funkcjami. Oto do czego się przydadzą

Tworzenie i organizowanie list, ale także przeglądanie recenzji stanie się łatwiejsze. Google przygotowując się na sezon wakacyjny, dorzucił do Map Google kilka ciekawych aktualizacji, które pomogą rozeznać się, co warte jest twojej uwagi (i żołądka) w okolicy.

28.03.2024 16.59
Mapy Google z nowymi funkcjami. Oto do czego się przydadzą
REKLAMA

W obliczu nadchodzącego lata, ale i sezonu turystycznego, Google przygotował garść informacji na temat tego, jak można wykorzystać usługi i produkty giganta, aby lepiej nawigować oraz znajdować interesujące nas miejsc. Wśród porad znalazły się także zapowiedzi kilku zmian, jakie czekają nas w nadchodzących tygodniach.

REKLAMA

Mapy Google z nowościami. Pierwsze skrzypce grają listy i recenzje

Pierwsza zmiana zapowiedziana na blogu Google to aktualizacja list miejsc na mapach Google. Co tydzień Mapy Google będą generować trzy typy list dla danego miasta lub miejscowości. Pierwszą z nich będzie lista trendów, czyli aktualizowana co tydzień lista miejsc, które ostatnio odnotowały wzrost popularności w Mapach Google. Kolejną z nich jest lista top, czyli lista miejsc, które niezależnie od okoliczności są popularne zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Ostatnią z nich jest lista perełek, czyli dobrze ocenianych, lecz mało popularnych miejsc.

Oprócz tego Google Maps będzie promować listy miejsc tworzone przez lokalnych przewodników. Aktualizacja list miejsc początkowo trafi do jedynie 40 miast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Samo tworzenie list również zyskuje nową możliwość, a konkretnie Google Maps będzie umożliwiać zmianę kolejności miejsc na stworzonych przez ciebie listach, a także udostępni możliwość udostępniania linkowania list do mediów społecznościowych. Obie te funkcje trafią globalnie do aplikacji Mapy Google na systemy Android i iOS w kwietniu.

Ostatnią z nowości jest odświeżenie interfejsu recenzji. W ciągu najbliższych tygodni w interfejsie pojawi się aktualizacja, która będzie wyróżniać recenzje najlepiej opisujące dane miejsce, atrakcję lub produkt, ale i sztuczna inteligencja, która będzie identyfikować obiekty na zdjęciach z recenzji, np. podając nazwy dań.

REKLAMA

Więcej na temat Map Google:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA