REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mapy Google pokażą teraz ważną informację. Tę funkcję miały dotychczas tylko iPhone'y

Mapy Google staną się jeszcze bardziej przydatne podczas planowania podróży lub gdy nie chcesz wstawać do okna, aby sprawdzić temperaturę. Tym razem użytkownicy Androida dogonią tych korzystających z iPhone'ów.

07.02.2024
7:32
Mapy Google pokażą teraz ważną informację. Tę funkcję miały dotychczas tylko iPhone'y
REKLAMA

Od jakiegoś czasu wersja Map Google na iOS wyświetlała pogodę w obszarze, który oglądamy. Niestety, użytkownicy systemu Android nie mieli dostępu do tej funkcji. Teraz to się zmienia!

REKLAMA

Mapy Google pokażą pogodę na Androidzie

Mapy Google dla systemu Android teraz dostały funkcję pogodową, z której wcześniej mogli korzystać jedynie użytkownicy iOS-a. Pole z temperaturą, wskaźnikiem jakości powietrza (EAQI) i prognozą pogody teraz widoczne jest w lewym górnym rogu interfejsu mapy.

Pogoda na Androidzie w górnym lewym rogu

Dotknięcie tego pola ujawnia bardziej szczegółowe informacje pogodowe, takie jak odczuwalna temperatura, dzienny maksymalny lub minimalny zakres temperatury oraz prognoza na najbliższe 12 godzin.

Prognoza temperatury w Mapach Google

Użytkownicy mogą także uzyskać dostęp do warstwy mapy jakości powietrza, dotykając sekcji EAQI. Informacje pogodowe są aktualizowane wraz z przeglądaniem mapy, co oznacza, że będą aktualne dla każdego miejsca.

Mapa jakości powietrza w Mapach Google

Przeczytaj więcej o zmianach w aplikacjach na Spider's Web:

REKLAMA

Według serwisu 9to5Google, ta nowość stopniowo trafia do użytkowników systemu Android, z szerszą dostępnością od wersji aplikacji 11.113.x. Jeśli nie masz jeszcze dostępu do tej funkcji, sprawdź, czy możesz zaktualizować do najnowszej wersji - i zrestartuj Mapy Google.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA