REKLAMA

OnePlus Watch 2 już tu jest. Zapomnisz, gdzie zostawiłeś ładowarkę

OnePlus pokazał nowy zegarek. Producent podszedł do tego sprzętu zupełnie inaczej, dzięki czemu propozycja ma zmiażdżyć konkurencję czasem na baterii. Nie obyło się bez sprytnej sztuczki.

26.02.2024 18.02
OnePlus Watch 2 już tu jest. Zapomnisz, gdzie zostawiłeś ładowarkę
REKLAMA

Na rynku mamy dwa typy inteligentnych zegarków: takich z własnymi systemami operacyjnymi, które działają naprawdę długo na jednym ładowaniu (m.in. zegarki Huawei Watch, Garmin) oraz z systemami Wear OS lub WatchOS. Te drugie najczęściej co 2-3 dni trzeba podłączać do ładowarki, natomiast OnePlus postanowił zrobić coś naprawdę pomysłowego. Połączył te dwa typy i wsadził dwa procesory do środka.

REKLAMA

OnePlus Watch 2 zaprezentowany. Zegarek z dwoma trybami

Niespełna tydzień temu OnePlus zapowiedział nadchodzący zegarek, a teraz przyszedł na czas na premierę. Nowy Watch 2 OnePlusa faktycznie działa na systemie WearOS 4, ale firma zastosowała tu hybrydową architekturę Dual-Engine. Zegarek ma dwa procesory – Snapdragon W5 Gen 1, który obsługuje system operacyjny Google'a, ale także dodatkowy czip BES 2700. Oznacza to, że z jednej strony uzyskamy dostęp do wszystkich aplikacji Google, a z drugiej otrzymujemy energooszczędność znaną z opasek sportowych.


OnePlus Watch 2 dostępny w dwóch kolorach

Tryb inteligentny wykorzystuje dobrodziejstwa WearOS – dzięki czemu można skorzystać z Map Google, Portfela Google (i płatności zegarkiem), Asystenta Google, funkcji Always on Display, GPS i wielu innych. W trybie inteligentnym zegarek działa nawet 100 godzin, natomiast przy bardzo intensywnym wykorzystaniu możemy liczyć na 48 godzin działania, a to wszystko dzięki baterii 500 mAh.

Drugi procesor, BES 2700, sprawia, że OnePlus Watch 2 zamienia się w bardzo energooszczędny sprzęt. W trybie oszczędzania baterii mamy do dyspozycji wiele funkcji takich jak ćwiczenia, monitorowanie zdrowia, sterowanie multimediami i inne. Aktywując tryb tracimy dostęp do dobrodziejstw WearOS, ale jest to wynagradzane nawet 12 dni działania bez potrzeby ładowania zegarka.

Tym sposobem nowa propozycja firmy jest jednym z najdłużej działających zegarków z WearOS na rynku – nawet bez wykorzystania trybu oszczędzania energii 100 godzin to naprawdę dużo. Sprzęt pokona nawet Apple Watcha Ultra, który może działać do 60 godzin na pełnym akumulatorze.

OnePlus Watch 2 oferuje też mocną specyfikację techniczną

Poza podwójnym zestawem procesorów OnePlus Watch 2 wydaje się po prostu świetnym zegarkiem. Urządzenie ma na pokładzie duży okrągły ekran AMOLED o średnicy 1,43 cala, pracujący w rozdzielczości 466 x 466 pikseli przy 60 Hz. W trybie wysokiej jasności może uzyskać nawet 1000 nitów, co na zewnątrz w mocnym słońcu dobrze wpłynie na dobrą widoczność. Panel jest pokryty szkłem szafirowym.

Nie brakuje mu też funkcji szybkiego ładowania o mocy 7,5 W – do pełna ładuje się w ok. 60 minut. Urządzenie zostało wyposażone w 2 GB RAM i 32 GB ROM. Koperta zegarka jest wykonana ze stali nierdzewnej, a całość ma być naprawdę wytrzymała, co potwierdza standard MIL-STD-810H. Jeśli chodzi o funkcje zegarka, to mamy tutaj GPS, kompas, akcelerometr, żyroskop, barometr, czujnik światła, pulsoksymetr, czujnik snu, oddechu i tętna.

OnePlus Watch 2 nie jest drogi – w przedsprzedaży kosztuje 299 euro (ok. 1293 zł), a w zestawie otrzymamy jeszcze słuchawki OnePlus Buds 3 o wartości 450 zł.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie OnePlus przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA