REKLAMA

Nowy zegarek OnePlusa będzie lepszy niż konkurencji. Wygrywa w ważnej kategorii

OnePlus oficjalnie zapowiedział, że niebawem pokaże nowy zegarek. Sprzęt jednak nie będzie przypominał wcześniejszego modelu, a powinien zyskać znaczne ulepszenie. Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to znacznie wyprzedzi konkurencję.

20.02.2024 16.41
Nowy zegarek OnePlusa będzie lepszy niż konkurencji. Wygrywa w ważnej kategorii
REKLAMA

OnePlus na swoim profilu w serwisie X zapowiedział, że nadchodzi premiera zupełnie nowego zegarka, jakim jest OnePlus Watch 2. Sprzęt ma cechować się przede wszystkim długim czasem pracy na baterii – w ogłoszeniu jest mowa o nawet 100 godzinach działania. Urządzenie ma działać nieco ponad cztery doby gdy uruchomimy tryb inteligentny.

REKLAMA

OnePlus Watch 2 zapowiedziany

Pod tym określeniem najpewniej kryje się tryb oszczędzenia energii. Obecnie wiemy jeszcze, że koperta nowego modelu ma być wykonana ze stali nierdzewnej, natomiast ekran powinien być pokryty szkłem szafirowym. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: black steel z czarnym paskiem oraz radiant steel ze srebrną kopertą i zielonym paskiem.

Kolorystycznie pasują do najnowszych telefonów OnePlus 12.

Kup smartfon OnePlus 12

Co jeszcze zostało potwierdzone, to fakt, że nowy zegarek OnePlusa zadebiutuje 26 lutego w następny poniedziałek w ramach targów MWC 2024.

Producent nie pochwalił się jeszcze dokładną specyfikacją, natomiast w sieci od dłuższego czasu dostępne są nieoficjalne informacje i plotki dotyczące nowego sprzętu. W odróżnieniu od zeszłej generacji zegarka firmy nowy model ma oferować krótszy czas na baterii, ale to może mieć bezpośredni związek z resztą specyfikacji.

OnePlus Watch z 2021 roku działał do 2 tygodni na jednym ładowaniu, natomiast nowy wariant powinien pracować 100 godzin. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że zegarek ma bazować na procesorze Snapdragon W5 Gen 1 oraz systemie operacyjnym Google WearOS. Czyli takim Androidzie dostosowanym na zegarki, z którego korzysta m.in. Google Pixel Watch, czy kilka ostatnich generacji Samsung Galaxy Watch.

OnePlus Watch 2 ma działać nieco ponad 4 dni w trybie inteligentnym, co jak na zegarek z systemem WearOS wydaje się naprawdę dobrym wynikiem. To dlatego, że przykładowo konkurencyjny Google Pixel Watch 2 działa na baterii maksymalnie 24 godziny. Galaxy Watch 6 Classic radzi sobie pod tym względem już znacznie lepiej, bo może uzyskać nawet 40-50 godzin, natomiast totalnym królem baterii wśród zegarków jest Apple Watch Ultra, który działa nawet 60 godzin.

OnePlus Watch 2 z nawet 100 godzinami na baterii z pewnością byłby mocnym konkurentem dla innych inteligentnych zegarków. Z drugiej strony pojawiają się też opinie, że 100 godzin na jednym ładowaniu akumulatora nie pasuje do zegarka z WearOS, więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do faktycznej premiery.

REKLAMA

Więcej o smartfonach OnePlus'a przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA