REKLAMA

Gry z Xboksa na Switcha, Gwiezdne wojny i nie tylko. Oto zapowiedzi Nintendo na 2024 rok

Już wiemy, które gry Microsoftu trafią w pierwszej kolejności na Switcha, a to nie koniec niespodzianek z Nintendo Direct. Japończycy zapowiedzieli też reedycję kultowych Star Wars Battlefront 1 i 2 oraz masę innych nowości. Część z nich ucieszy posiadaczy konsol z rodzin PlayStation i Xbox.

21.02.2024 16.32
switch grounded pentiment star wars battlefront nintendo direct
REKLAMA

Microsoft zaczyna wydawać swoje produkcje na inne konsole niż Xbox. Kilka dni temu firma zapowiedziała, że zacznie od czterech produkcji, które trafią na sprzęty z rodziny PlayStation oraz Switch. Dzisiaj, podczas Nintendo Direct, zdradzono, jakich premier możemy spodziewać się na handdeldzie Japończyków. To jednak nie koniec niespodzianek.

REKLAMA

Grounded i Pentiment - z Xboksa na Switcha

Jedną z gier Microsoftu, w którą będą mogli zagrać posiadacze przenośnej konsolki Nintendo, jest survivalowe Grounded od Obisidian Entertainment. To urocza gra kooperacyjna a la „Dawno temu w trawie”, „Mrówka Z” i „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Gracze kontrolują w nich zmniejszone do rozmiaru mrówki awatary i wspólnie walczą w ogródku z przerażającymi owadami, które chcą ich pożreć. Premiera zaplanowana została na 16 kwietnia 2024 r.

Drugim tytułem, który z Xboksów zmierza na Switcha, jest Pentiment, również od Obsidianu. To urocza gra RPG o niecodziennej szacie graficznej. Świat przedstawiony jest stylizowany na ryciny z ksiąg pochodzących z XVI wieku, a gracz wciela się w młodego artystę, który musi rozwiązać sprawę zagadkowego morderstwa. Podejmowane wybory mają tu ogromny wpływ na dalszy rozwój fabuły. W grę zagramy już jutro, 22 lutego 2022 r.

Innymi produkcjami Microsoftu, o których mówi się w kuluarach, że trafią na konkurencyjny sprzęt, są podobno pirackie Sea of Thieves oraz Hi-Fi Rush. Te prawdopodobnie zobaczymy jednak nie (tylko?) na Switchu, ale (też?) na konsolach marki Sony z rodziny PlayStation. Czas pokaże, czy (a jeśli tak, to kiedy) podążą za nimi takie gry jak Starfield.

Star Wars Battlefront powraca w glorii i chwale.

Disney po przejęciu praw do marki Gwiezdne wojny wydał we współpracy z Electronic Arts i DICE dwie nowe odsłony wieloosobowej strzelaniny Star Wars Battlefront, ale poprzednie dwie gry z tej serii zajmują ciepłe miejsce w serduszku wielu fanów. Dla nich mamy dobrą wiadomość: pograją w nie teraz na Switchu, a także na konsolach marki Sony oraz Microsoftu.

KONSOLE KUPISZ W TYCH SKLEPACH
Allegro
Nintendo Switch OLED
MediaExpert
Nintendo Switch OLED
Amazon
Nintendo Switch OLED

W ramach Star Wars Battlefront Classic Collection otrzymamy pierwszą część serii wraz z bonusową mapą Jabba's Palace oraz drugą wzbogaconą o dodatkowe mapy (Bespin: Cloud City, Rhen Var: Harbor, Rhen Var: Citadel, Yavin 4: Arena) i bohaterów (Asajj Ventress, Kit Fisto). Dostępne tryby gry to Kampania, Hero Assault oraz Galactic Conquest (do 64 graczy naraz). Premiera już 14 marca.

Inne zapowiedzi Nintendo na 2024 r.

Posiadacze konsoli Switch mogą też wypatrywać premiery Super Monkey Ball Banana Rumble, pierwszej nowej gry z tego cyklu od dekady. Sega wyda ją 25 czerwca. Już dziś można pobierać też demo Unicorn Overlord, które zadebiutuje 8 marca. Oprócz tego możemy sobie już ostrzyć pady na Disney Epic Mickey: Rebrushed, czyli reedycję Disney Epic Mickey wydanego 14 lat temu na konsolę Nintendo Wii.

Do tego dostaniemy na Switchu pierwsze Monster Hunter Stories (tym razem z dubbingiem), Ender Magnolia: Bloom in the Mist, Arranger: A Role-Playing Puzzling Adventure, South Park: Snow Day, Gundam Breaker 4, World of Goo 2, Fantasy Life I: The Girl Who Steals Time, Fractured Daydream, Another Crab’s Treasure, Kingdom Come: Deliverance i Shin Megami Tensei V: Vengeance.

Sprawdź inne nasze teksty dotyczące konsoli Nintendo Switch:

Część ze wspomnianych gier trafi też na konsole Sony i Microsoftu, ale dla fanów Nintendo gratką będą Battletoads in Battlemaniacs, Blast Corps, R.C. Pro-Am i Snake Rattle N Roll oraz Rare Replay. Ogrywać je będzie można na Switchu po opłaceniu abonamentu Nintendo Switch Online. Warto dodać w ramach ciekawostki, że to studio należy obecnie do Microsoftu, podobnie jak Obsidian Entertainment.

Na deser zostało japońskie Mother 3 (trzecia część serii znanej na zachodzie jako Earthbound) i tu mamy jedną dobra wiadomość: tę produkcję z Game Boya Advance będzie można ogrywać w ramach wspomnianej subskrypcji Nintendo Switch Online, podobnie jak dwie poprzednie części. Niestety jest też zła, bo trzecia dostępna będzie jedynie na macierzystym rynku producenta, czyli w Japonii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA