REKLAMA

Nie czekajcie na następcę Switcha. Premiera nieprędko

Według dotychczasowych plotek Nintendo miało się szykować do premiery swojej nowej konsoli do gier, a rzeczona premiera była spodziewana niemal lada moment. Mamy złe wieści dla niecierpliwych.

18.02.2024 17.30
Nie czekajcie na następcę Switcha. Premiera nieprędko
REKLAMA

Nintendo Switch to prawdopodobnie największy zwycięzca bieżącej generacji konsol. Do tego stopnia, że jej producent właściwie to już nie za bardzo przejmuje się jakimiś Xboxami czy PlayStation i narzucanymi przez nie cyklami wydawniczymi. Nintendo nie zważa już na wspomniane generacje konsol i idzie swoją drogą. I podobno jest już gotowe na odesłanie konsoli Switch na emeryturę.

REKLAMA

Według niepotwierdzonych dotychczasowych informacji, jej następca miałby pojawić się w sprzedaży najpóźniej na święta bożego narodzenia w bieżącym roku. Według nowych informacji z trzech wiarygodnych i niezależnych od siebie źródeł (w tym Eurogamer) Nintendo zmieniło plany. Czy raczej zostało do tego zmuszone.

W co gracie w ten weekend?

Następca Nintendo Switch dopiero w 2025 r. Jaka będzie nowa konsola?

Zmiana terminu premiery ponoć nie ma nic wspólnego z samą konsolą i jej sprzętem. Według uzyskanych informacji, firma nie jest zadowolona z liczby gier, jakie miałyby być gotowe na premierę konsoli i chce dać deweloperom więcej czasu. A raczej nie tyle chce, co nie ma wyjścia. Chodzi tu przy tym wyłącznie o gry bezpośrednio od Nintendo, a nie od zewnętrznych wydawców.

O następcy konsoli Nintendo Switch nie wiadomo jeszcze wiele, ale będzie to prawdopodobnie kolejna hybrydowa konsola, która będzie działać zarówno jako stacjonarna, jak i przenośna zabawka. Nowa konsola ma również obsługiwać kartridże do gier, ale nie wiadomo, czy będzie kompatybilna z grami z poprzedniej generacji. Podobno ma mieć aż 12 GB RAM i oferować w trybie przenośnym wydajność porównywalną do konsoli Xbox Series S.

Nintendo Switch - kupować czy czekać na następczynię?

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy od wielu czynników, głównie indywidualnych i związanych z cierpliwością i naturą każdego z graczy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że atutem konsoli Nintendo nigdy nie będzie przełomowa technologia obliczeniowa czy graficzna. Nie jest to możliwe w przypadku konsoli mobilnej, która zawsze będzie pod względem mocy obliczeniowej ustępować nowoczesnej wersji stacjonarnych Xboxa czy PlayStation. W przypadku Nintendo chodzi wyłącznie o pomysł na samą konsolę i o gry na nią dostępne. A te w żaden sposób się nie zestarzały.

REKLAMA

Zakup Nintendo Switch jest niezmiennie rekomendowany, to rewelacyjna zabawka ze świetnymi grami. Choć ostatnia z uwag tyczy się przede wszystkim gier na wyłączność - warto mieć na uwadze, że porty z innych konsol bywają różnej jakości.

Co więcej, w przypadku Switcha o jakości grafiki decyduje też sam wbudowany wyświetlacz. Wcześniejsze wiarygodne plotki sugerują, że Nintendo Switch 2 pojawi się w sprzedaży początkowo tylko z wyświetlaczem LCD, tak jak początkowo oferowany był pierwszy Switch. To oznacza, że pod wieloma względami Nintendo Switch OLED w trybie przenośnym oferować będzie przyjemniejszą dla oka grafikę od Nintendo Switch 2.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA