REKLAMA

Nadchodzi nowy Xbox. To nie jest plotka, ale oficjalna zapowiedź

Nowy Xbox nadchodzi. Dowiedzieliśmy się nieco o następnej generacji konsoli Microsoftu, a przecieki o drugim urządzeniu mogą się potwierdzić. Ponadto, do Xbox Game Pass zawita Diablo 4, a cztery tytuły mają znaleźć swoje miejsce także na konsolach PlayStation.

16.02.2024 07.26
Nadchodzi nowy Xbox. To nie jest plotka, ale oficjalna zapowiedź
REKLAMA

Czy Xbox wreszcie odzyska klientów? Xbox Series X/S traci sporo do PlayStation 5, podobnie jak Xbox One przegrał z PS4 i Xbox 360 w ostatnich latach życia przegrał z PS3, pomimo ogromnej przewagi na starcie. Czy następna generacja sprawi, że Microsoft zasiądzie na tronie? Zobaczymy, ale przyszłość kolejnego Xboksa wygląda obiecująco. Podobnie jak oferta Xbox Game Pass oraz biblioteka gier na PS5.

REKLAMA

Następny Xbox będzie gigantycznym przeskokiem

Podczas przeszło 20-minutowego podcastu, który jest niczym innym, jak pogadanką najważniejszych osób w Xboksie, ogłoszono rozwój unikalnego sprzętu oraz potężnej konsoli następnej generacji.

Pomimo wydaniu niektórych ekskluzywnych gier z Xboksa na innych platformach, o tym za chwilę, Microsoft zapewnia swoich fanów o dalszym inwestowaniu w platformę Xbox oraz w sprzęt. Prezeska Xboksa, Sarah Bond, przekazała, że następna generacja Xboxa przyniesie "największy skok technologiczny" dotychczas, obiecując poprawę zarówno dla graczy, jak i twórców.

Bond podkreśliła zaangażowanie Microsoftu w "innowacje i rozwijanie doświadczenia growego". I co najważniejsze, następny Xbox powstanie i będzie fizyczną konsolą, a nie przystawką do telewizora czy inną usługą w chmurze.

Mamy jeszcze więcej do zaoferowania. Pojawia się kilka ekscytujących rzeczy o sprzęcie, które zamierzamy podzielić się w te święta. Jesteśmy także zaangażowani w plan następnej generacji. Naszym głównym celem jest dostarczenie największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętu, co sprawi, że będzie to lepsze dla graczy, twórców i wizji, które oni rozwijają

- przekazała.

Ale to nie wszystko, bo w wywiadzie dla serwisu The Verge, prezes Microsoft Gaming, stary i dobry Phil Spencer zdradził nieco więcej o przyszłości konsol firmy. Spencer sugeruje w nim nowe wersje konsol i kontrolerów, które mają zadebiutować w okresie świątecznym. To może zwiastować nadejście odświeżenia konsol, o których usłyszeliśmy kilka miesięcy temu w największym wycieku w historii gier.

Podkreślił, że zespół ds. sprzętu koncentruje się na tworzeniu unikalnych produktów, które „przemówią do graczy”, i wspominał o zaangażowaniu w innowacje w projektowaniu sprzętu. Prezes odniósł się też do spekulacji dotyczących możliwego urządzenia przenośnego do gier z serii Xbox, wyrażając osobiste zainteresowanie grami przenośnymi, ale wstrzymując się od dokonywania oficjalnych zapowiedzi. Czyli możemy przeczuwać, że plotki są prawdziwe, a Microsoft po prostu jeszcze eksploruje możliwości.

Poznaj inne growe nowości na Spider's Web:

Na iOS-ie nie ma miejsca dla aplikacji Xbox Cloud Gaming. Oficjalnie

Krótka piłka, bo nie ma nad czym się rozwodzić: Xbox Cloud Gaming nie trafi jako aplikacja na iOS-a. Poszło o pieniądze. Spencer zdradził, że Microsoft nie widzi miejsca na zarobek przy zasadach Apple'a.

Wspomniał, że z powodu decyzji ze strony Apple'a, Xbox Cloud Gaming na iOS nie może być odpowiednio zmonetyzowany. Spencer podkreślił trwające działania mające na celu współpracę z regulatorami, Apple'em i Google'em w celu promowania alternatywnych platform z aplikacjami. Wyraził też swoje poparcie dla zróżnicowanego rynku, przytaczając Windows jako przykład, i zasugerował, że podobna różnorodność sklepów powinna być dostępna na urządzeniach mobilnych, które uważa za największą platformę gamingową.

Z miłych rzeczy: Diablo 4 trafi do Xbox Game Pass

Diablo 4 ma dołączyć do Xbox Game Pass (na komputerach i Xboksach) już 28 marca, oznaczając początek obecności tytułów Activision Blizzard na platformie subskrypcyjnej Microsoftu. Nic dodać, nic ująć: koniec marca będzie dla wielu startem w legendarnej grze, której nasz Szymon wystawił świetną ocenę w premierowej recenzji.

Haczyk: Diablo 4 nie trafi do subskrybentów Xbox Game Pass Core!

I cztery ekskluzywne tytuły trafią na PS5 i Nintendo Switch

Microsoft oficjalnie wyda niektóre gry ekskluzywne dla Xboxa na konsole PS5 i Nintendo Switch, co jest częścią zmiany strategii. Phil Spencer ujawnił, że cztery gry trafią na inne konsole. Które? Chociaż tytuły nie zostały oficjalnie wymienione, źródła sugerują, że wśród nich znajdą się Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves i Grounded.

REKLAMA

Spencer podkreśla, że gry ekskluzywne dla Xboxa pozostają priorytetem, ale uznaje możliwość spadku wagi ekskluzywności w przyszłości. Sony robi to samo, publikując swoje gry na terytorium Microsoftu. Nie na Xboksach, ale na komputerach

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA