REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Spotify podwyższa ceny w Polsce. Tyle zapłacisz teraz za pozbycie się reklam

Stało się. Spotify ogłosiło, że pozbycie się reklam od stycznia 2024 będzie droższe. Od teraz będziesz musiał więcej zapłacić za Spotify Premium.

08.01.2024
17:14
Spotify podwyższa ceny w Polsce. Tyle zapłacisz teraz za pozbycie się reklam
REKLAMA

W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że popularny serwis do streamowania muzyki podniósł cenę usługi abonamentu Premium, lecz na szczęście Polaków to ominęło. Nie musieliśmy długo czekać, aż podwyżka trafi do użytkowników Spotify w kraju nad Wisłą. Właśnie się to stało, a firma wysyła maile.

REKLAMA

Spotify Premium podrożało. Za pozbycie się reklam zapłacisz więcej

Dotychczas pakiet Spotify Premium w wersji Individual (dla jednego użytkownika), czyli ten najbardziej podstawowy kosztował 19,99 zł/mies. Firma jednak poinformowała, że 8 stycznia zostały wprowadzone zmiany w wysokości miesięcznej opłaty za abonament do 23,99 zł. Oznacza to, że tę samą usługę zapłacimy 4 zł więcej. Co więcej, zmiany cen obejmują także inne pakiety: Student, Duo i Family.

  • Spotify Premium Indywidualny: 19,99 zł -> 23,99 zł
  • Spotify Premium Student: 9,99 zł -> 12,99 zł
  • Spotify Premium Duo: 24,99 zł -> 30,99 zł
  • Spotify Premium Family 29,99 zł -> 37,99 zł

Różnice są i w przypadku pakietu Student dopłata nie jest duża, ale osoby opłacające abonament powinny mieć świadomość, że zachodzą zmiany. Co jednak ważne, mimo że zmiana została ogłoszona dzisiaj, użytkownicy w styczniu nie zapłacą wyższej kwoty. Ani też w lutym, ani marcu.

Spotify informuje w mailu, że kwota za subskrypcje w następnych miesiącach wciąż będzie niezmieniona i nowe warunki będą obowiązywać od kwietnia 2024. Gdyby tego jednak było mało, jeśli jakimś cudem nie zauważymy maila z informacją o podwyższeniu cen to nagle wyższa kwota nie będzie pobierana od kwietnia. Nowe warunki trzeba będzie samodzielnie akceptować bezpośrednio w aplikacji mobilnej (co najmniej wersja 8.8.74). W mailu od Spotify jest guzik "Akceptuję", który przeniesie nas do apki i pozwoli zaakceptować nowe warunki.

To należy zrobić do 31 marca 2024, ale jeśli nie akceptujemy do tego dnia, to Spotify automatycznie anuluje subskrypcję. Spotify najprawdopodobniej zastosowało się tu do nowych warunków, jakie stawia UOKiK – urząd wymaga od firm, które świadczą subskrypcje zapewnienia możliwości akceptacji nowych warunków po zmianie kwoty za abonament.

REKLAMA

Więcej o usłudze Spotify przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA