REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Zupełnie nowy Spotify na telewizory. Teraz to ma sens!

Najpopularniejsza usługa muzyczna na świecie zmieni wygląd swojej telewizyjnej aplikacji. Gruntownego liftingu doczekają się ekran główny i widok listy odtwarzania. A to nie koniec zmian.

11.11.2023
21:17
Spotify telewizor wygląd
REKLAMA

Aplikacja Spotify na telewizory w coraz większym stopniu odstaje pod względem funkcji od wersji na telefony, tablety i komputery osobiste. To ma się jednak zacząć zmieniać w nieodległej przyszłości. Pierwszym objawem zmian będzie odświeżony interfejs.

REKLAMA
 class="wp-image-4159928"
Spotify dla telewizorów - lista odtwarzania

Nowy ekran główny będzie teraz prezentował podobne treści, co aplikacja na pozostałe urządzenia i w podobnym układzie. Oznacza to, że użytkownik będzie miał pod ręką skróty do ulubionych list odtwarzania i podcastów, a także tych ostatnio odtwarzanych.

Nie przegap:

Zmieni się też wygląd i obsługa list odtwarzania. Kluczową nowością jest tu podgląd aktualnie odtwarzanego utworu wraz z kolejką dalszych piosenek. Ten widok co prawda był dostępny w pewnej formie w poprzedniej wersji telewizyjnej aplikacji, teraz jednak wydaje się znacznie czytelniejszy. Za jego pomocą będzie można też wygodnie i szybko usunąć daną piosenkę z kolejki.

Spotify na dużym ekranie. I z trybem dla matryc OLED.

 class="wp-image-4159931"
Spotify dla telewizorów - tryb ciemny

Aplikacja zyskała też ciemny motyw interfejsu, co docenią nie tylko posiadacze telewizorów OLED. W trybie ciemnym interfejs został zaprojektowany tak, by pozostać czytelnym, ale też by telewizor emitował jak najmniej światła - by nie razić użytkownika w ciemnym pokoju. Liftingu doczeka się też ekran wyboru konta, który ma działać teraz znacznie szybciej.

 class="wp-image-4159934"
Spotify dla telewizorów - przełączanie kont
REKLAMA

Nowa wersja aplikacji trafi do wszystkich okołotelewizyjnych urządzeń. Oznacza to zarówno aplikacje na smart TV, ale też konsole do gier, przystawki telewizyjne i urządzenia Chromecast. Aktualizacja jest już wdrażana i powinna trafić do wszystkich użytkowników w przeciągu najbliższych tygodni.

Chyba warto na to czekać, prawda?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA