REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Realme z nową wersją C53. Lepsza i na start bardziej opłacalna

Realme wprowadził do Polski nową wersję taniego smartfona. Ponieważ producent przewidział obniżkę, ceny na start są jeszcze bardziej opłacalne.

12.01.2024
21:11
Realme z nową wersją C53. Lepsza i na start bardziej opłacalna
REKLAMA

Często jest tak, że producenci smartfonów dopiero po jakimś czasie od premiery urządzenia wprowadzają jego nowe, bardziej zaawansowane (lub mniej) wydania, które różnią się pojedynczymi elementami. Tak jest w przypadku Realme C53, który jest dostępny w Polsce od wakacji 2023 roku. Jednak teraz do sprzedaży wlatuje kolejny wariant.

REKLAMA

Realme C53 w nowej wersji wleciał do sprzedaży  w Polsce.

Nowa wersja Realme C53 nie obejmuje większych zmian, a wyłącznie większą ilość dostępnej pamięci operacyjnej i tej wewnętrznej. Podstawowy model miał do dyspozycji 6 GB RAM i 128 GB przestrzeni na pliki, natomiast nowy oferuje konfigurację 8/256 GB, która dla wielu użytkowników może być znacznie bardziej opłacalna.

Dla wielu 128 GB wbudowanej przestrzeni jest po prostu wystarczające. Są też tacy, którzy mają na smartfonie tonę najróżniejszych aplikacji, gier, setek (tysięcy) i dla nich 256 GB pamięci to zupełne minimum. Urządzenie w obu wersjach ma slot na kartę microSD (tacka ma też dwa miejsca na karty nanoSIM), dzięki której można rozszerzyć pamięć o dodatkowe 2 TB.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną tego modelu, to mamy dokładnie to samo, co w Realme C53 6/128 GB. Oznacza to, że sprzęt ma na pokładzie 6,74-calowy wyświetlacz LCD o częstotliwości odświeżania 90 Hz, rozdzielczości HD+ i jasności szczytowej 560 nitów. Sercem urządzenia jest procesor UNISOC T612, a pamięć operacyjną można rozszerzyć przy pomocy wirtualnego RAM.

Telefon ma do dyspozycji pojedynczy moduł aparatu na tylnej obudowie z matrycą 50 Mpix (jest też dodatkowy wypełniacz w postaci 0,08-megapiskelowej jednostki). Z przodu natomiast wrzucono aparat selfie 8 Mpix z funkcją Mini Kapsułki, która przypomina Dynamiczną Wyspę w smartfonach Apple iPhone 14 Pro i iPhone 15. Całość jest zasilana przez duży akumulator 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania o mocy 33 W. Realme C53 działa pod kontrolą Androida 13 z nakładką Realme UI.

Na start cena jest obniżona. Ale tylko przez określony czas

Nowa wersja Realme C53  8/256 GB będzie dostępna w cenie 699 zł, gdzie wariant 6/128 GB kosztuje 599 zł. Dopłacamy stówkę, a mamy znacznie więcej pamięci – wydaje się to uczciwa cena. Niemniej jednak taka cena obowiązuje tylko do 25 stycznia, później smartfon będzie dostępny w kwocie 799 zł.

REKLAMA

Więcej o smartfonach (tych tanich i droższych) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA