REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wymyślili, jak nagrywać wszystkie rozmowy na iPhonie. Dostali za to nagrodę

Jak skutecznie, wygodnie i bezpiecznie nagrywać rozmowy głosowe na telefonach iPhone? Wygląda na to, że najlepszym sposobem jest zakup akcesorium Magmo Pro. Mały projekt z Kickstartera okazał się sensacją na targach w Las Vegas.

16.01.2024
5:31
Magmo Pro
REKLAMA

Magmo Pro zaczynał jako projekt na Kickstaterze, któremu mało kto wróżył sukces. Pół roku i ponad tysiąc wpłat później firma pojawiła się na targach CES 2024 w Las Vegas. I zrobiła furorę, naginając nieco zasady targów i zgarniając jedną z nagród za innowacyjność – mimo iż zapowiedź urządzenia odbyła się przy innej okazji. Magmo Pro rozwiązuje bowiem problem braku wygodnej możliwości nagrywania rozmów głosowych na iPhonie.

REKLAMA

Magmo Pro montowane jest za pośrednictwem MagSafe. Jest, jak to urządzenie dla fanów Apple’a, nie tylko użyteczne, ale i ładne. Klienci mogą nawet wybierać kolory obudowy, jeśli mają taki kaprys. Przede wszystkim jest jednak łatwy w obsłudze. Ale jak to możliwe, skoro iPhone ma zablokowaną funkcję nagrywania jakichkolwiek dźwięków z aplikacji Telefon?

Interesujesz się telefonami? Nie przegap tych tekstów:

Magmo Pro - hit targów CES 2024 i odpowiedź na pytanie, jak nagrywać rozmowy głosowe na iPhonie.

 class="wp-image-4306886"
Magmo Pro

Jak nietrudno się domyślić, Magmo Pro nie wchodzi w żadną interakcję z oprogramowaniem iPhone’a. Zamiast tego wykorzystuje macierz mikrofonów zaprojektowaną tak, by przechwytywać wyraźnie zarówno głos posiadacza telefonu, jak i jego rozmówcy. Firma przy tym zapewnia (co potwierdzają pierwsze testy), że można komfortowo prowadzić rozmowę, trzymając iPhone’a przy uchu, a Magmo Pro i tak poradzi sobie z wychwyceniem słów osoby po drugiej stronie połączenia.

Urządzenie wyposażone jest w akumulator o pojemności 500 mAh, choć producent nie chce jasno odpowiedzieć, na jak długi czas pracy ma pozwalać. To podobno zależy od tego, czy użytkownik skonfigurował urządzenie na automatyczną aktywację, czy też ręczną za pomocą przycisku. Można jednak założyć, że wystarczy przynajmniej na jedną długą rozmowę, a zapewne i na wiele więcej.

 class="wp-image-4306889"
Magmo Pro

Magmo Pro zapisuje nagrania do pliku i na życzenie użytkownika dokonuje też transkrypcji na tekst, (polski nie jest jeszcze obsługiwany) wykorzystując model SI działający offline. Urządzenie w żaden sposób nie komunikuje się z siecią czy chmurą – może być podłączone do iPhone’a jako pamięć masowa, w ten sposób zapewniając użytkownikowi dostęp do plików z nagraniami. Urządzenie kosztuje 129 dol. (europejska cena nie jest znana) i nie wymaga żadnych subskrypcji.

REKLAMA

Czy nagrywanie rozmów telefonicznych jest legalne w Polsce?

Nagrywanie rozmów telefonicznych w Polsce jest legalne, jeśli osoba nagrywająca jest uczestnikiem rozmowy. Nielegalne jest natomiast nagrywanie rozmów osób trzecich, czyli rozmów, których stroną nie jest osoba nagrywająca. Innymi słowy, nie wolno podsłuchiwać. Takie działanie stanowi przestępstwo i podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA