REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Szybki internet trafia do kolejnych polskich miast. Prawdziwe 5G zaczyna się rozkręcać

W ubiegły piątek T-Mobile oraz Orange uruchomiły prawdziwe 5G w pierwszych miastach. Teraz operatorzy chwalą się, że zasięg superszybkiego internetu mobilnego jest jeszcze większy.

24.01.2024
20:15
Szybki internet trafia do kolejnych polskich miast. Prawdziwe 5G zaczyna się rozkręcać
REKLAMA

Sieć 5G w paśmie C (3400 – 3800 MHz) w Polsce wystartowała już u dwóch operatorów. T-Mobile oraz Orange pracują w pocie czoła, aby ulepszyć zasięg. Poznaliśmy liczbę stacji bazowych oraz listę miast, do których trafiło prawdziwe 5G.

REKLAMA

Prawdzie 5G w Polsce się rozrasta. Trafia do kolejnych miejscowości

Już na start 5G w T-Mobile i Orange było dostępne w wielu miastach w całej Polsce, natomiast w tym tygodniu dwójka operatorów uruchamiała kolejne stacje bazowe, które nadają 5G w paśmie C. Wczoraj na swoim profilu w serwisie X Wojciech Jabczyński poinformował, że zasięg prawdziwego 5G działa już na 1000 stacjach bazowych w całej Polsce.

Oczywiście na razie są to raczej większe miasta, ale rzecznik Orange poinformował również, że w planach jest stopniowe zwiększanie zasięgu, także w mniejszych miejscowościach. Klienci Orange już teraz mogą sobie sami sprawdzić zasięg 5G w paśmie C na mapce zasięgu dostępnej na stronie internetowej operatora, zaznaczając opcję "5G do 1050 Mb/s".

T-Mobile na swoim profilu w serwisie X również podał nowe informacje dotyczące 5G w paśmie C. Sieć 5G Bardziej (tak Magentowy operator nazywa nową wersję sieci komórkowej) działa już na 1475 stacjach bazowych w całej Polsce. W tym tygodniu firma objęła zasięgiem miejscowości takie jak: Koszalin, Olsztyn, Katowice, Wrocław, Trójmiasto, Lublin, Kraków, Słupsk, Rzeszów i Zielona Góra.

Operator jednocześnie zapowiada, że w najbliższych tygodniach kolejne kilkaset stacji bazowych zostanie uruchomionych w całej Polsce. Przy pomocy ponad 2000 stacji T-Mobile ma docierać sygnałem do 26 proc. populacji naszego kraju. Dane z pewnością robią wrażenie – nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sieci 5G w paśmie C przez wymienioną dwójkę operatorów oraz jednocześnie czekać na Playa oraz Plusa, którzy też przygotowują się do uruchomienia internetu w nowej technologii.

REKLAMA

Więcej newsów o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA