REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Największa na świecie morska turbina wiatrowa. Jedna zasili całe miasto

Jeśli idzie o energię z farm wiatrowych na morzu, liczy się rozmiar. Dlatego nowa turbina wiatrowa przeznaczona do działania na morzu wytrzyma wiatr tak silny jak tajfun i będzie miała łopaty o średnicy blisko 300 m.

20.12.2023
19:11
farmy-wiatrowe
REKLAMA

MySE 18.X-20MW to nowy model morskiej turbiny wiatrowej, zaprojektowany i wyprodukowany przez chińską firmę Mingyang Smart Energy. Jest to obecnie największa morska turbina wiatrowa pod względem mocy i średnicy wirnika.

REKLAMA

Potężna pod każdym względem

Nowa turbina ma moc do 20 MW i średnicę wirnika od 260 do 292 m, który pokrywa maksymalną powierzchnię równą dziewięciu boiskom piłkarskim. Każda turbina może wygenerować 80 GWh energii elektrycznej rocznie przy średniej prędkości wiatru 8,5 m/s, wystarczającej ilości do zasilania 96 tys. mieszkańców i zmniejszenia emisji CO2 o 66 tys. t.

Więcej ciekawych informacji o energii z wiatru przeczytasz na Spider`s Web:

MySE 18.X-20MW jest wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, jest to morska turbina wiatrowa o największej mocy na świecie, przekraczającej próg 18 MW. Jest to znaczący krok naprzód w dziedzinie energetyki wiatrowej na morzu, ponieważ oznacza to niższe koszty budowy i eksploatacji farm wiatrowych, a także większą wydajność i niezawodność.

Po drugie, MySE 18.X-20MW jest zaprojektowana tak, aby działać w najtrudniejszych warunkach oceanicznych, takich jak tajfuny. Turbina jest wyposażona w aktywną technologię przeciwtajfunową, która pozwala jej wytrzymać prędkość wiatru >56,1 m/s. Jest to szczególnie ważne dla regionów narażonych na częste i silne zjawiska pogodowe, takie jak południowo-wschodnia Azja.

REKLAMA

Chiny i zielona energia

Urządzenie jest obecnie w fazie produkcji i testów w bazie produkcyjnej firmy Mingyang w Shanwei w Chinach. Firma planuje zainstalować prototyp turbiny w 2024 r. i wprowadzić ją na rynek w 2025 r. MySE 18.X-20MW ma duży potencjał, aby stać się liderem w globalnym rynku energetyki wiatrowej na morzu, zwłaszcza w regionach o wysokim zapotrzebowaniu na energię i wysokim ryzyku tajfunów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA