REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie - Poradniki

Kupujesz meble lub sprzęt? Oto 5 aplikacji, które pozwolą zobaczyć je we własnym mieszkaniu

Największym problemem przy urządzeniu mieszkania jest fakt, że o ile możesz do domu zabrać próbnik koloru farb, obicia czy drewna, tego samego nie możesz powiedzieć o całej szafie czy pralce. Na szczęście z myślą o takich i innych sytuacjach powstały specjalne aplikacje, które pozwalają podejrzeć wygląd mebli - i nie tylko - w mieszkaniu.

06.12.2023
5:30
Kupujesz meble lub sprzęt? Oto 5 aplikacji, które pozwolą zobaczyć je we własnym mieszkaniu
REKLAMA

Choć kupowanie nowego sprzętu, mebli i akcesoriów do domu to niezwykle ekscytujące zadanie, to tego samego nie można powiedzieć o próbach wizualizacji projektu. Pomimo że wiele osób ma dobrą wyobraźnię przestrzenną, która pozwala im obejść się bez pomocy projektanta, to nie unikną oni konieczności zrobienia pomiarów w mieszkaniu, by sprawdzić czy mebel lub urządzenie po prostu się zmieszczą.

REKLAMA

Na szczęście na te i inne okoliczności istnieją aplikacje, które pozwalają zwizualizować wygląd potencjalnych zakupów w mieszkaniu. W tym artykule przedstawiamy pięć aplikacji AR do wizualizacji mebli (i nie tylko!), które musisz znać.

IKEA Place (Android i iOS)

Ikea Place to prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do podglądu mebli w mieszkaniu za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. A to za sprawą łatwości obsługi, wyboru przedmiotów i mebli możliwych do podglądu, jak i - powiedzmy wprost - po prostu popularności samej Ikei. Aby skorzystać z Ikea Place, nie musisz pobierać osobnej aplikacji, gdyż Ikea Place jest "ukryta" w samej aplikacji Ikei. Po przejściu na stronę dowolnego przedmiotu dotknij przycisk "Zobacz w 3D", a aplikacja natychmiast przełączy się w tryb rozszerzonej rzeczywistości. W owym trybie możesz przesuwać, obracać i przenosić meble i dodatki "po mieszkaniu".

Housecraft (iOS)

Housecraft to - jak nazwał aplikację jej twórca - "Pudełko z zabawkami AR do domu", a fraza ta idealnie oddaje zastosowanie aplikacji. Bowiem od razu po instalacji i uruchomieniu użytkownik przenoszony jest do widoku AR, w którym może wybierać różne typy mebli i dodatków i podejrzeć jakby prezentowały się w mieszkaniu lub domu. Ponieważ Housecraft jest stworzony przez niezależnego dewelopera, a nie firmę (tak jak Ikea Place), modele 3D przedstawiają przykładowe meble, a nie konkretne produkty dostępne w sprzedaży detalicznej.

BOSCH Virtual View (Android i iOS)

BOSCH Virtual View to nie tyle aplikacja, co strona internetowa, lecz również z powodzeniem pokazująca podgląd potencjalnej pralki czy suszarki - to relatywnie nowa usługa oferowana przez firmę Bosch dla jej klientów. Wystarczy zeskanować kod QR dostępny na stronie internetowej produktu, a strona internetowa natychmiast przekieruje do podglądu 3D, wraz z precyzyjną miarką pokazującą wymiary urządzenia.

Roomle (iOS)

Roomle to jedna z wielu aplikacji do projektowania wnętrz, w których zaprojektujesz pokój - a nawet całe mieszkanie czy dom, tak w 2D czy w 3D. Oprócz tego twórcy aplikacji dodali do niej możliwość podglądu mebli w przestrzeni wokół ciebie. Wygląd mebli (a właściwie modeli 3D) dostępnych w aplikacji Roomle oparty jest na najpopularniejszych meblach marek dostępnych w austriackich sklepach, m.in. Ikea, Vitra, Herman Miller, Artek.

Aplikacja Apple Store (iOS)

REKLAMA

Własny podgląd 3D produktów w mieszkaniu posiada także... aplikacja Apple Store. Nie App Store z aplikacjami, lecz oficjalny sklep Apple, w którym zakupisz urządzenia i akcesoria tej firmy. Wystarczy, że wejdziesz na stronę danego produktu i dotkniesz przycisk "AR", a iPhone przełączy się w tryb rozszerzonej rzeczywistości, w którym poprzez dotknięcie ekranu postawisz na biurku iMaca czy porównasz wielkość iPada z twoimi książkami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA