1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Planujesz zakup iPhone’a 15? Sprawdź oferty Plus Wymiana i Plus Odkup

Lokowanie produktu: Plus

Szykujesz się do wymiany smartfona i nie masz czasu szukać kupca na poprzedni? Masz na oku najnowszego iPhone’a i już teraz wiesz, że chętnie byś go wymienił za jakiś czas na kolejny model? Plus ma świetną ofertę na wszystkie cztery nowe telefony Apple’a, którymi są iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

20.10.2023
18:11
Planujesz zakup iPhone’a 15? Sprawdź oferty Plus Wymiana i Plus Odkup

Nowe sprzęty mobilne Apple’a okazały się tańsze niż się spodziewaliśmy. Do tego w telefonach firmy z Cupertino mamy wreszcie porty USB-C, na które czekało wiele osób, wszystkie cztery nowe modele z linii iPhone 15 mają Dynamiczną Wyspę, a modele z linii Pro zupełnie nowy Action Button i tytanową obudowę. Wiele osób może się teraz zastanawiać nad zakupem jednego z nich, a Plus ma dla nich atrakcyjną ofertę w ramach dwóch programów: Plus Wymiana i Plus Odkup.

Czytaj inne teksty na temat oferty sieci Plus:

Dlaczego warto wymieniać iPhone’a na nowy model?

Pierwszy z programów to propozycja dla osób, które chciałyby wymieniać telefon regularnie. Chociaż w przypadku iPhone’ów można liczyć na wieloletnie aktualizacje oprogramowania dodające nowe funkcje, to sam sprzęt nieuchronnie się starzeje – nowe modele zwykle są nie tylko szybsze i robią lepsze zdjęcia, ale również mogą dłużej pracować na jednym ładowaniu i dostają nowe funkcje.

To, ile może zmienić się przez dwa lata, widać na przykładzie porównania iPhone’a 13 do iPhone’a 15. Najnowszy model różni się od swojego brata sprzed dwóch generacji tym, że ma USB-C, szybszy procesor, więcej pamięci operacyjnej, jaśniejszy ekran (z Dynamiczną Wyspą zamiast notcha), wygodniejszą obudowę i lepszy aparat (z matrycą 48 Mpix zamiast 12 Mpix).

iphone-15-09-apple class="wp-image-4100123"
iPhone 15 jest znacznie lepszym telefonem niż iPhone 13

Za dwa lata może się okazać, że do bazowego iPhone’a z 2025 r. trafią jeszcze lepsze podzespoły, w tym takie, które dzisiaj dostępne są jedynie w droższych telefonach z linii Pro (czyli np. wyświetlacz odświeżany w zakresie od 1 do 120 Hz z obsługą Always on Display, Action Button, obiektyw portretowy itd.). Nowa oferta Plusa ułatwi z kolei płynne przeskoczenie z iPhone 15 na nowszy model.

Jak działa program Plus Wymiana?

To unikalny program przygotowany dla osób, które nie tylko chcą dziś korzystać z nowego telefonu, ale do tego chciałyby mieć możliwość wymiany go na nowszy model bez zbędnych formalności już za dwa lata. Po zakupie telefonu na raty w umowie ratalnej na 36 miesięcy i upłynięciu dwóch lat można wybrać jedną z opcji:

Pierwszy scenariusz zakłada, że telefon zostanie spłacony od ręki lub będzie spłacany dalej przez kolejnych 12 miesięcy. Po dokonaniu płatności jednorazowej lub po pełnych trzech latach spłacania rat abonent stanie się właścicielem iPhone, ale może podjąć również inną decyzję. To propozycja dla osób, które chciałyby wymienić wybranego dziś iPhone’a 15 na nowszy model już po dwóch latach.

plus wymiana iphone 36 rat class="wp-image-4110854"
Tak działa program Plus Wymiana

W tym drugim scenariuszu klient może zwrócić urządzenie po spłaceniu 24 rat operatorowi bez spłacania kolejnych 12 rat i podpisać nową umowę na abonament z zakupem najnowszego modelu iPhone’a (spodziewacie się jaki pomysł na nazwę nowego iPhone’a będzie mieć Apple?). iPhone zwracany po dwóch latach do operatora powinien być oczywiście sprawny i w dobrym stanie, ale Plus podkreśla, że telefon może mieć „standardowe oznaki użytkowania”.

Co istotne, nie wybieramy tutaj kota w worku. Nie trzeba dzisiaj podejmować decyzji, czy chcemy telefon spłacić do końca, czy też wymienić go na nowy model z nową umową – ten wybór można podjąć dopiero po prezentacji nowego telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu okaże się, że kolejny smartfon Apple’a nie przypadł nam do gustu, to można zostać przy tym kupionym teraz i spłacić go do końca.

Ile kosztują nowe telefony Apple’a w programie Plus Wymiana?

Po wybraniu iPhone’a 15 (128 GB) i dodaniu do siebie opłaty początkowej oraz 24 rat, po spłaceniu których można podpisać nową umowę z nowym telefonem, otrzymujemy kwotę 3799 zł. W przypadku iPhone’a 15 Pro (128 GB) jest to 4799 zł, a przy iPhonie 15 Pro Max (256 GB) – 5732,36 zł.

plus wymiana iphone cena class="wp-image-4110857" width="840" height="813"
Plus Wymiana i przykładowe ceny

Program o nazwie Plus Wymiana obejmuje wiele telefonów od Apple’a w tym wszystkie najnowsze wydane pod koniec 2023 r., czyli iPhone’y 15, 15 Plus, 15 Pro i 15 Pro Max. Można z niego skorzystać w ramach każdej z taryf w ofercie sieci i nie ma tu simlocka. Telefon oddany operatorowi nie trafia też na śmietnik i dostaje drugie życie, więc jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i proekologiczne.

W ramach programu można wykupić usługę Serwis Urządzenia Premium za 20 zł/mies. W razie uszkodzenia sprzęt zostanie naprawiony w autoryzowanym serwisie bez utraty gwarancji i tym samym klient ma pewność, że po dwóch latach będzie mógł go wymienić na nowy model bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Więcej na temat oferty Plus Wymiana można przeczytać na stronie operatora.

Jak działa program Plus Odkup?

Drugi z programów pozwala klientom przekazać operatorowi wykorzystywany do tej pory smartfon, aby otrzymać od operatora pieniądze, a środki za niego można wykorzystać na opłacenie usług lub zakup nowego urządzenia, w tym z linii iPhone 15. Co istotne, odsprzedaż można nie tylko inne iPhone’y, ale również urządzenia innych marek, w tym Samsung, LG, OPPO, Motorola, Nokia, Realme, Sony i Xiaomi.

plus odkup iphone class="wp-image-4110860"
Program Plus Odkup

Środki pozyskane ze sprzedaży urządzenia operatorowi przypisane są do konta użytkownika, a ocena stanu technicznego telefonu jest wykonywana automatycznie. Pracownik sieci wykorzystuje do tego aplikację, a proces trwa kilka minut. Również i w tym przypadku urządzenie, które trafiło do operatora, zostaje odnowione i wprowadzone do obiegu, więc nie generujemy elektrośmieci.

To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub po prostu nie chcą szukać nabywcy telefonu na własną rękę. W ramach programu Plus Odkup można nie tylko wymienić telefon na środki pokrywające część opłaty za usługi lub kwoty potrzebnej na zakup nowego urządzenia, ale również zaoszczędzić czas. Wystarczy jedna wizyta w salonie, żeby zrobić dobry uczynek dla planety i swojego portfela.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze
Zobacz komentarze