REKLAMA

W szufladzie zalega ci stary smartfon? Plus go od ciebie odkupi

Właśnie zmieniłeś smartfon i nie masz rodziny, ani znajomych, którym mógłbyś oddać stary sprzęt? Plus wpycha się pomiędzy platformy sprzedażowe z super propozycją: przynieś swój stary smartfon do salonu, a my go odkupimy. I nie, Plus nie jest zainteresowany jedynie flagowymi modelami - operator obiecuje odkupić każdy smartfon.

19.04.2023 10.08
stare smartfony plus
REKLAMA

Choć rynek używanej elektroniki kwitnie zarówno na Allegro, OLX, jak i lokalnych grupach sprzedażowych, to znaczna część smartfonów po przesiadce na nowy model ląduje w szufladzie, czekając miesiącami, o ile nie latami na użycie.

Plus chce połączyć przyjemne z pożytecznym i zwolnić miejsce w szufladach, jednocześnie oferując swoim abonentom... pieniądze. Oddając telefon operatorowi, zyskają oni dodatkowe środki do portfela. Wartość telefonu Plus sprawdzi za pomocą specjalnej aplikacji.

REKLAMA

Nie zostawiaj w szufladzie, sprzedaj operatorowi. Plus rozszerza program Plus Odkup

Plus już wcześniej oferował pieniądze w zamian za smartfony, a konkretniej za iPhone'y w ramach programu Plus Odkup. Teraz program Plus Odkup został rozszerzony o możliwość odsprzedaży smartfonów marek Samsung, LG, OPPO, Motorola, Nokia, Realme, Sony oraz Xiaomi.

Aby sprzedać urządzenie należy przyjść z nim do najbliższego salonu Plus, w którym pracownicy - za pomocą specjalnej aplikacji - ocenią stan techniczny urządzenia. Na podstawie kilkuminutowego testu klient otrzyma wycenę urządzenia. Uzyskane pieniądze przelewane są na konto abonenckie w Plusie i mogą być wykorzystane na dowolne usługi z oferty lub opłacenie rat za nowe urządzenie.

Jak podaje operator, dane z odkupionych smartfonów zostaną usunięte zgodnie ze standardem ADISA. Klienci mogą skorzystać też z pomocy sprzedawcy przy przenoszeniu danych na nowych telefon. Urządzenia zachowane w dobrym stanie zyskają nowe życie, a pozostałe zostaną "zutylizowane w odpowiedzialny sposób".

REKLAMA

Ile można zyskać? Plus da nawet 1000 złotych za smartfon

Jako przykład Plus podaje Samsunga Galaxy S21 5G 128 GB - za to urządzenie, zachowane w dobrym stanie na konto klienta może wpłynąć aż 1000 złotych, natomiast za Samsung Galaxy S20 128 GB na konto abonenckie wpłynie blisko 800 złotych. Z kolei odsprzedaż Xiaomi Mi 10T Lite 5G 128 GB w Plusie to zysk 400 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA