REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nowy iPhone za drogi? W Plusie oddasz starego i zgarniesz potężną zniżkę

Ekologicznie i oszczędnie. Trudno nie chwalić nowej inicjatywy Plusa, bo walczy zarówno z rosnącymi cenami, jak i problemem elektrośmieci.

30.01.2023
17:56
iphone-14-plus-kontra-14-13-pro-max-apple
REKLAMA

Operator wprowadza program o nazwie Plus Odkup. Zasady są proste. Do salonu przynosicie swojego starego iPhone'a, a wychodzicie z nowym modelem kupionym taniej. Dużo, dużo taniej. Na miejscu sprzedawca za pomocą dedykowanej aplikacji określa stan urządzenia i na podstawie tego badania wycenia telefon. Kwota ze sprzedaży dotychczasowego iPhone'a zostanie odliczona od zobowiązań klienta i może zostać przeznaczona na pokrycie rat za nowy sprzęt.

REKLAMA

Co ważne, oddać można nawet iPhone'a 7 i rzecz jasna nowsze modele. Ale nawet tak starą wersję Plus pozwala wyciągnąć z szuflady i przeznaczyć na sprzedaż.

Dla oddających Plus ma dodatkową promocję na iPhone'a 13 i 14

Ile w sumie można zaoszczędzić? Okazuje się, że całkiem sporo. Plus na przykładzie iPhone'a 12 256 GB w dobrym stanie wyliczył, że łącznie zyskać można nawet 2650 zł. Sam telefon wyceniony jest na 1900 zł, a z kolei pełen koszt ratalnego zakupu iPhone'a 14 128 GB wyniesie łącznie 4999 złotych, zamiast standardowych 5749 złotych. W rezultacie całkowita kwota do spłaty nowego iPhone 14 128 GB to 3099 zł.

 class="wp-image-3164451"

Tego nowego iPhone'a też będziecie mogli później wymienić

Klienci, którzy skorzystają z zakupu nowego iPhone dzięki programowi Plus Odkup, po dwóch latach mogą zdecydować się na kolejną wymianę smartfonu. Dzięki dostępnemu już od kilku miesięcy programowi Plus Wymiana, po spłaceniu 24 rat za urządzenie mają możliwość zmiany używanego iPhone 13 lub 14 na jeden z modeli marki Apple, które dopiero wejdą do sprzedaży. Pozostałe 12 rat zostanie anulowanych.

REKLAMA

Ruch operatora można odczytywać jako reakcję na pewien sprzedażowy kryzys, jaki panuje na całym świecie. 18 proc. w dół w okresie świątecznym 2022 roku - o tyle spadła globalna sprzedaż smartfonów wg analityków IDC. To najwyższy kwartalny spadek w historii pomiarów, a łącznie w 2022 r. sprzedało się najmniej smartfonów od… 2013 r. Niewiele wskazuje na to, aby nadchodzące miesiące sprzyjały zakupom, tym bardziej że ceny urządzeń mogą wzrosnąć.

Na rynku mamy coraz więcej opcji, aby sprzęt "wypożyczyć", więc rośnie konkurencja oferująca tańsze posiadanie smartfonów. Pozwalają już na to sklepy, a właśnie na wynajmie koncentruje się nowy operator. Oferta Plus Odkup też jest szansą na to, aby co nieco zamortyzować i przede wszystkim zracjonalizować zakup nowego sprzętu. W końcu pozbywamy się starego, rozwiązując problem elektrośmieci, oszczędzamy, a ciągle jesteśmy na bieżąco i mamy w kieszeni najnowszy model.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA